Firmandex

Dağlıca kırsalında 5 hedef imha edildi

Dağlıca kırsalında 5 hedef imha edildi

Aktütün-İkiyaka dağları arasında kalan bölgede Silahlı Bayraktar İHA ile düzenlenen hava harekatında 5 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, bugün 11.29-12.16 saatleri arasında Hakkari Yüksekova-Dağlıca kırsalında, Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarınca ile hava harekatı düzenlendiği belirtildi.

Hava taarruzunda bölgede tespit edilen 5 hedefin imha edildiği, görevlerini başarıyla icra eden savaş uçaklarının ise emniyetle üslerine döndüğü bildirildi.

Açıklamada, bugün, Aktütün-İkiyaka dağları arasında kalan bölgede saat 10.15’te anlık alınan istihbaratın sonucunda Silahlı Bayraktar İHA ile düzenlenen hava harekatında ise 5 teröristin etkisiz hale getirildiği aktarıldı.

Ayrıca, dün Hakkari’nin Çukurca ilçesi kırsalında anlık istihbaratın değerlendirilmesi sonucu 14.12-14.20 saatleri arasında Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarınca düzenlenen hava harekatında 2, aynı bölgede, alınan anlık istihbarata dayalı olarak saat 10.12’de silahlı Bayraktar İHA ile düzenlenen hava harekatında da 2 olmak üzere toplam 4 teröristin etkisiz hale getirildiği de kaydedildi.

10 DAEŞ hedefine 25 atım yapıldı

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, bugün ateş destek vasıtaları tarafından, harekat sahasında bulunan 10 DAEŞ terör örgütü hedefine Fırtına obüsleriyle 25 atım yapıldığı bildirildi. Harekat kapsamında bugüne kadar ise 501 hedefe 2 bin 189 atım yapıldığı belirtildi.

AA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ