FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan S-400 açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’da gençlik buluşmasında konuşma yaptı. ABD’nin S-400 konusundaki tehditlerine cevap veren Erdoğan, ‘Türkiye’nin bu sistemi ne için ve ne şekilde kullanacağı açıktır’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan S-400 açıklaması

Diyarbakır’da Gençlik Buluşmasında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin S-400 alımı konusunda ABD’den son günlerde gelen açıklamalara cevap verdi. 

Erdoğan S-400 konusunun NATO ve F-35’lerle ilgisinin bulunmadığını, Türkiye’nin S-400’leri ne için ve nasıl kullanacağının belli olduğunu ve asla bir geri adımın söz konusu olmadığını söyledi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları: 

Öyle bir gençlik istiyoruz ki hangi görüşe mensup olursa olsun okumalı, araştırmalı, sorgulamalı, kimseye zihnini kiraya vermemelidir.

“İSTİYORUZ Kİ GENÇLERİMİZ, KENDİLERİNİ BİR ARAÇ GİBİ GÖREN ÖRGÜTLERE İTİBAR ETMESİNLER”

İstiyoruz ki bizim gençlerimiz insana sarf malzemesi gibi bakan, ölümü, öldürmeyi ve şiddeti kutsayan ideolojilere prim vermesinler. İstiyoruz ki bizim gençlerimiz kendilerini kullanılacak bir meta araç gibi gören örgütlere, yapılara asla itibar etmesinler.

34 yıldır gençlerin kanı ve gözyaşıyla beslenen vampirlerin insafına terk edilecek hiçbir evladımız yoktur.

“S-400’LERİ NASIL VE NE İÇİN KULLANACAĞIMIZ GAYET AÇIKTIR”

Mesele S-400 değil, Türkiye’nin Suriye başta olmak üzere bölgesindeki gelişmeler konusunda kendi iradesiyle hareket ediyor olmasıdır.

Türkiye’nin bu hava savunma sistemini niye aldığı, ne şekilde kullanacağı açıktır.

“GERİ ADIM YOK”

Türkiye istiklali ve istikbali için girdiği 15 Temmuz başta olmak üzere pek çok bedel ödediği, şehitler verdiği bu yoldan asla geri dönmeyecektir.

Bu konunun, ne NATO ne F35 projesi ne ABD’nin güvenliğiyle uzaktan yakından ilgisi bulunmadığını işin erbabı olan herkes biliyor.

İnşallah geçmişteki pek çok hadise gibi bu meseleyi de aklıselimin, mantığın, ortak çıkarların gerektirdiği şekilde halledeceğiz.

.live-stream-frame { width: 100%; height: 0; padding: 24px 24px 56.25%; position: relative; display: block; } .live-stream-frame iframe { top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100% !important; position: absolute; }

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.