Firmandex

Çinli şirketlerden iPhone 7 engeli!

Çin dahil 27 farklı ülkede satışları devam eden iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, Çinli şirketlerin çalışanlarına uyguladığı satın almama yaptırımıyla karşı karşıya!

Çinli şirketlerden iPhone 7 engeli!

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus 16 Eylül’den beri ABD, İngiltere, Çin ve 25 farklı ülkede satışta. iPhone 6s’ten hızlı bir şekilde satılmaya devam eden iPhone 7 serisi, bazı şirket ve kuruluşların hedefi olmuş durumda.

Çin’deki bazı şirketler, çalışanlarının iPhone 7 veya iPhone 7 Plus alması durumunda işten atılacaklarını ya da primlerini kaybedeceklerini söylüyor.

Bu uyarılar sadece arkası gelmeyecek tehditlerden ibaret değil. Çin’in lider mikroblog sitesi Weibo’da ortaya çıkan ve bir şirketin iç yazışması olduğu anlaşılan mektuba göre çalışanlar iPhone 7 veya iPhone 7 Plus almamaları konusunda uyarılıyor.

Nanyang Yongkang adlı bir ilaç şirketine ait olduğu belirtilen mektupta herhangi bir çalışanın iPhone 7 veya iPhone 7 Plus alması durumunda işten çıkartılacağı “Eğer bu kuralı herhangi bir çalışan ihlal ederse anında ofisime gelip istifasını sunacaktır.” şeklinde açıkça ifade ediliyor.

Çin’deki bir hastane ise çalışanlarını “Hastane yönetimi tüm çalışanların iPhone 7 veya iPhone 7 Plus almasını yasaklamıştır. iPhone 7 veya iPhone 7 Plus alan herhangi bir çalışan yıllık primlerini alamayacaktır. Durumu olmadığı halde iPhone 7 serisinden bir telefon alan çalışanların ise istifası istenecektir.” şeklinde bir açıklamayla uyardı.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın satış başarısından hoşnut olmadıkları açıkça görülen bu şirketlerin Çin’deki iPhone 7 ve iPhone 7 Plus satışlarını nasıl etkileyeceğini şimdiden söylemek zor olsa da ilerleyen haftalarda Apple’ın yayımlayacağı satış raporlarından öğrenebileceğimiz kesin.

 

:: Çin’deki bu baskı sizce neden? Bu tür baskılar sizce gerekli mi?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/cinli-sirketlerden-iphone-7-engeli-75865

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ