Firmandex

Christopher Nolan filmi Dunkrik ilk fragmanı çıktı!

Son dönemde yaptığı filmlerle adından sıkça söz ettiren Christopher Nolan, yeni filmi Dunkrik ile sinemalara geri dönüyor. Christopher Nolan’ın son filmi Dunkrik’in ilk tanıtım –fragman- videosu geldi. Peki Dunkirk’in konusu ne, ne zaman çıkacak, hangi oyuncular var? Dunkirk ile ilgili merak ettiğiniz bütün detaylar haberimizde.

Christopher Nolan filmi Dunkrik ilk fragmanı çıktı!

İkinci Dünya Savaşı’nı konu alan Dunkrik filminin ilk tanıtım filmi çıktı. Sinemayı takip edenler tarafından büyük bir beğeni alan Dunkrik’te Christopher Nolan yönetmen ve senarist olarak görev alırken, eşi Emma Thomas ise filmin yapımcılığını üstlenmiştir. İkinci Dünya Savaşı’nın en kanlı dönemlerinden birisini ele alan Dunkrik filminin ilk tanıtım filmini haberimizden izleyebilirsiniz.

DUNKRIK 1. TANITIM FİLMİ

Dunkirk mücadelesinde, 400 bin müttefik askerinin yaklaşık 330 bini kurtarılmıştır. 1958 yılında, mücadeleyi anlatan bir film de çekilmişti. Usta yönetmen, Dunkirk kıyılarında yaşanan mücadeleyi kendi senaryosu açısından anlatıyor. İlk tanıtım videosunda da, yönetmenin yeteneklerini konuşturduğunu görebiliyoruz. Çekimler, Dunkirk limanında bizzat olayların geçtiği mekanlarda yapıldı.  Tom Hardy ve Kenneth Branagh gibi yıldızların olduğu film, One Direction grubundan tanıdığımız Harry Styles’ı kardosuna katmasıyla da çok konuşulmuştu. Film, 21 Temmuz 2017 tarihinde vizyona girecek. Müzikleri ise Hans Zimmer’e ait. Filmden ilk tanıtım videosu da geldi.  Christopher Nolan’ın yazıp yönettiği ve eşi Emma Thomas’ın yapımcılığını üstlendiği Dunkirk, İkinci Dünya Savaşı’nın en çetin mücadelelerinden birinin geçtiği Dunkirk dönemini konu ediniyor. 6 Mayıs- 4 Haziran 1940 arasında geçen mücadelede, Alman ordusunun kıstırdığı müttefik askerleri Fransa’nın Dunkirk limanı üzerinden tahliye edilmişti.  Dinamo Operasyonu veya Dunkirk Mucizesi olarak da adlandırılan harekat, İngiliz güçlerinin tüm tanklarını kaybetmesine ve İngiltere Başbakanı Winston Churchill’in yenilgi şeklinde duyurmasına karşın, başarılı bir operasyon olarak kabul edilmektedir. 

Warner Brothers, Eylül 2015’de beğenilen yönetmen Christopher Nolan’ın yeni filminin 21 Temmuz 2017’de yayınlanacağını açıkladı. Aynı yılın sonlarında filmin 2. Dünya Savaşı sırasında kuzey Fransa’nın tahliyesini konu edindiği ve isminin Dunkirk olacağı onaylandı. Çekimler Mayıs 2016’da yaşanan gerçek olayların en gerçek yerlerinde başlayacak. Film IMAX 65 mm ve 65 mm. geniş film boyutunda çekilecek. Kadro bilinmeyen oyuncularla beraber açıklanırken Hardy, Branagh ve Rylance açıklanan isimler oldu. Warner Bros Stüdyolarının başkanı Greg Silverman ”Biz yaptığı filmlerle birçok başarı elde etmiş yönetmen Christopher Nolan ile işbirliğimizin devam edeceği için heyecanlıyız. Dunkrik heyecanlı ve güçlü bir hikaye ve biz Chris, Emma ve diğer oyuncuları büyük sahnede görmek için heyecanlıyız” dedi.

OYUNCULAR

Kenneth Branagh

Tom Hardy

Mark Rylance

Cillian Murphy

Harry Styles

Aneurin Barnard

Jack Lowden

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1131467

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ