FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

CHP’den yeni bir parti mi doğuyor?

Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer “CHP’den yeni bir parti doğacak” iddialarını köşesine taşıdı ve ‘Halk Parti’ adı verilecek yeni siyasi oluşumun detaylarını paylaştı.

CHP’den yeni bir parti mi doğuyor?

Yalçın Bayer’in köşe yazısı şöyle;

 

 

Asıl vurgulamak istediğimiz, CHP seçmenden küçük kopuşlara dikkat çekmek. ‘Seçmen yapısındaki bu olumsuz kopuşu’ değerlendirmek gerekiyor. Kılıçdaroğlu’nu yakından tanıyanlar diyor ki: “Partide barış yaparak herkesi büyük bir amacın şemsiyesi altında niye toplamıyor?”

İttifaka ödün veriyor gibi görünüyor ama duyarlı kesimin Cumhuriyet ve Atatürk hassasiyeti, temel ilkelerden uzaklaşılıyor gibi bir tablonun ortaya çıkması sorun. Bazı şeyler de “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” ile olmuyor.

 

 

Kemal Bey, partide ‘başkaldıranları’ uzlaşmaya çağırmadığı için tepkiler daha büyüyor. Kopuşlar ve çekilmeler dikkat çekiyor. İYİ Parti’ye gösterilen ‘sıcaklık’ parti içi muhaliflerine gösterilmiyor.

CHP’deki tahribatın farkında olan siyasal araştırmacıların “Kazan kaynıyor” diye alarm mı vermesi lazım!

Parti içi barışın sağlanması gerektiği vurgulanmıyor. Muhalefetin saldırısı ve baskısına direnemiyor. CHP savunulmuyor, aksine parti içinde ağır eleştirilerin tonu daha da artıyor.

CHP aşındırılıyor. CHP savruluyor.

VE HALK PARTİ

İktidar kanadında CHP’nin Kemalist kanadı gıdıklanıyor, ağır eleştiriler yapılıyor. Kemal Bey’in etrafında ‘adam’ kalmadı, nasıl bir genel başkan olduğu sorgulanmaya başladı.

CHP’den yeni bir parti mi doğdurulmak isteniyor? Evet, dışarıda ‘üflenen’lere göre böyle.

Partinin kurucuları olarak Yılmaz Ateş, Mehmet Sevigen, Algan Hacaloğlu, Mustafa Özyürek’in isimleri gündeme getiriliyor. Onur Öymen ve Şahin Mengü’nün adını fısıldayanlar da var.İsmi ‘Halk Parti’ olacakmış…Baykal’ın kızı da genel başkan olacakmış.

En önemlisi, dışarda Baykal’ın bir görüşü ve beyanı geçmiyor.

Muharrem İnce de gelebilir mi?

CHP’nin ‘ağır’ bir abisi “Baykal’ın bir beyanı yoksa bu işin bir ciddiyeti olamaz” diyor.

Özet mi: Bu bir ittifak partisi olabilir, arkasında şimdiden ‘kontenjan’ hesabı vardır.

Hürriyet

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.