Firmandex

Çelik: Savaşla karşı karşıya kalırız

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, tarımsal verimliliğin 30 yıl içinde yüzde 60 artmaması halinde gıda savaşlarının çıkabileceğini ifade etti.

Çelik: Savaşla karşı karşıya kalırız

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, dünyada ilerleyen yıllarda gıda savaşlarının çıkabileceği konusunda uyararak, bu yönde yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Bu tablo karşısında ülkelerin tarımdaki verimi yüzde 60 artırması  gerektiğini vurgulayan Çelik, tarımsal hasılanın 147 milyar liraya çıktığını söyledi. Çelik, şöyle konuştu:

“Eğer tarımdaki verimi önümüzdeki 30 yıl içinde yüzde 60 artıramazsak dünya insanlığı gıda savaşlarıyla karşı karşıya kalacaktır.  Bunları tarımın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak için söylüyorum.  İşte Türkiye, bu gerçeklerden hareketle son 14 yılda tarımsal hasılasını 147  milyar liraya çıkardı. Bu, önemli bir rakam. Bunları eli nasırlı olan,  tarlasında, bağında çilelerle güneşin altında, soğuğun altında üreten ve üretim  için alın teri akıtan siz değerli kardeşlerimiz sayesinde yapıyoruz. Ellerinize, yüreğinize sağlık diyorum.” dedi.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ