Firmandex

Çavuşoğlu Lavrov’la Suriye’yi konuştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İki bakan, Suriye’deki son durumu değerlendirdi.

Çavuşoğlu Lavrov’la Suriye’yi konuştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Rus mevkidaşı Sergey Lavrov yaptıkları telefon görüşmesinde Suriye’deki son durumu değerlendirdi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın resmi sitesinden yapılan yazılı açıklamada, “Bakanlar Suriye’deki durum hakkında fikir alışverişi yapmaya devam ettiler. Askeri eylemlerin durdurulması, muhalif grupların terör örgütlerinden ayrılması ve BM Güvenlik Konseyi’nin siyasi çözüm süreci kararına uygun şekilde Kazakistan yönetiminin daveti üzerine Astana’da yapılacak görüşmenin hazırlığı için pratik adımların onaylanma sürecinin en kısa zamanda tamamlanmasının öneminin altı çizildi” denildi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, dün akşam saatlerinde mevkidaşı Lavrov’u arayarak, düşen Rus uçağında hayatını kaybedenler için taziyelerini iletmişti.

Çavuşoğlu Lavrov’u aradı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov’u arayarak, dün Karadeniz’e düşen uçakta hayatını kaybeden Savunma Bakanlığı yetkilileri için taziyelerini iletti.Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Katar’ın başkenti Doha’da bulunan Bakan Çavuşoğlu bugün Rus mevkidaşı Lavrov’u telefonla aradı.Rusya Savunma Bakanlığına ait uçağın dün Karadeniz’e düşmesi sonucu yaşanan can kayıplarından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren Çavuşoğlu, Lavrov’a taziyelerini sundu.Görüşmede ayrıca, Bakan Çavuoşoğlu, Rus mevkidaşına Katar’daki Suriye temasları hakkında bilgi verdi.Rusya yoğun bir çalışma ile cesetleri arıyor Rusya’dan uçak açıklaması: Terör ihtimali yok Rusya yasta Rus uçağına ait parçalar bulundu

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ