FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Çamur at tutmazsa izi kalır! Meral Akşener’den İGA iftirası

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in İGA iftirasına Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu tepki gösterirken, Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nden de açıklama yapıldı.

Çamur at tutmazsa izi kalır! Meral Akşener’den İGA iftirası

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “İstanbul Havalimanı’nı işleten şirkete 2020 yılı için 2 milyar 300 milyon lira garanti ücreti ödemekten geri durmuyor” açıklamasına Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu tepki gösterirken, Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nden de açıklama yapıldı.

İstanbul Havalimanı, 17 bin 407 uçuşla Mart 2021’de de Avrupa’nın en çok sefer yapılan havalimanı olurken, DHMİ’den yapılan açıklamada, İstanbul Havalimanı’na geçen yıl hiçbir garanti ödeme yapılmadığı belirtildi.

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI AKŞENER’DEN İFTİRA

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında İstanbul Havalimanı’nın garanti ödemelerine ilişkin yalan beyanda bulunarak ‘iftira’ attı.

İşte İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in skandal açıklamaları:

“İstanbul Havalimanı’nı işleten şirkete 2020 yılı için 2 milyar 300 milyon lira garanti ücreti ödemekten geri durmuyor. Yani uçmayan uçağın, o uçağa binmeyen yolcunun parasını ödemekten gocunmuyor. İşte size AK Parti’nin adalet anlayışı. İşte size, AK Parti’nin eğitime bakışı. İşte size dünün mücahidi, bugünün müteahhidi Sayın Erdoğan’ın millet sevgisi.”

ASILSIZ SÖYLEMLERE İNAT EN ÇOK SEFER YAPILAN HAVALİMANI OLDU

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu konuya ilişkin ”Uçmayacak uçağın, uçağa binmeyecek yolcunun da parası ödenecek.” eklindeki asılsız söylemlere inat İstanbul Havalimanı, 17 bin 407 uçuşla Mart 2021’de de Avrupa’nın en çok sefer yapılan havalimanı oldu. Bu gurur hepimizin” dedi.

İstanbul Havalimanı Avrupa’da zirveye oturdu

DHMİ AÇIKLAMA GELDİ

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, İstanbul Havalimanı’na 2020 yılında hiçbir garanti ödeme yapılmadığını bildirdi.

DHMİ’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, İstanbul Havalimanı’na geçen yıl hiçbir garanti ödeme yapılmadığı belirtildi.

Açıklamada “Karalanmaya çalışılan İstanbul Havalimanı, Avrupa Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (EUROCONTROL) tarafından salgın döneminde Avrupa’nın en yoğun havalimanı olarak ilan edilmiştir ” denildi.

KADAK’TAN AKŞENER’E TEPKİ: YALAN SÖYLÜYORSUNUZ!

İstanbul Milletvekili Rumeysa Kadak’da sosyal medya hesabından Meral Akşener’i eleştirdi. Kadak’ın açıklamaları şöyle:

“Sayın Meral Akşener hanım neden yalan söylüyorsunuz?

2020 yılında uçmayan uçaklar için İGA’ya 2 milyar 300 milyon TL ödeme yapıldı” diyorsunuz. (yalan) Bakanlık ile İGA arasındaki karşılıklı mahsuplaşma gereği 2020 yılında İstanbul Havalimanı’na hiçbir garanti ödemesi yapılmadı.” 

“2020 yılında uçmayan uçaklar için İGA’ya 2 milyar 300 milyon ₺ ödeme yapıldı” diyorsunuz. (yalan)

Bakanlık ile İGA arasındaki karşılıklı mahsuplaşma gereği 2020 yılında İstanbul Havalimanı’na hiçbir garanti ödemesi yapılmadı.

— Rumeysa Kadak (@RumeysaKadak) April 29, 2021

KARALAMA YAPILIRSA KURUMLAR ZARAR GÖRÜR

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu da sosyal medyadan yaptığı açıklamada, yapıcı ve doğru eleştirinin mükemmelliğin yolunu açtığını ifade ederek “Ama karalama yapılırsa kurumlar zarar görür. İGA’ ya 2020 yılında hiçbir garanti ödemesi yapılmamıştır. İçinde bulunduğumuz zor şartlarda elimizden gelenin en iyisini yapmaya ve azim ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi

Yapıcı ve doğru eleştiri mükemmelliğin yolunu açar. Ama karalama yapılırsa kurumlar zarar görür. @igairport’a 2020 YILINDA HİÇBİR GARANTİ ÖDEMESİ YAPILMAMIŞTIR. İçinde bulunduğumuz zor şartlarda elimizden gelenin en iyisini yapmayave azim ile çalışmaya devam edeceğiz. https://t.co/QTUSKd852T pic.twitter.com/NUlIzIIPSY

— Kadri Samsunlu (@Ksamsunlu) April 29, 2021 KAYNAK : Haber7

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.