FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Bu yıl kaç bin öğretmen ataması olacak? Öğretmen adayları için…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2019 yılı itibariyle ne kadar öğretmen ataması yapılacak. Mezun olduktan sonra bekleyişe geçen öğretmen adayları bu sene yapılacak kaç bin öğretmen alımının yapılacağı merek ediyor.

Bu yıl kaç bin öğretmen ataması olacak? Öğretmen adayları için…

Geçtiğimiz günlerde 45 kurum ve kuruluşa ne kadar personel alınacağı, hangi pozisyon ve statülerde atama gerçekleştirileceği belli olmuştu. Bunun üzerine öğretmen atamaları için gözler MEB’ çevrildi.

 

 

Fakat Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmazken çalışmaların devam ettiği aktardı. İlkbahar aylarında duyuruya çıkılacak ve atamalar yazın gerçekleştirilecek.

2019 YILINDA KAÇ BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK?

 

 

7 Şubat 2019’da 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak. Bununla dışında 2019 yılında ataması yapılacak öğretmen sayısı 20-25 bin civarı olarak tahmin edilmektedir.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI AÇIKLADI

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından cevaplanması için verilen soru önergesine Bakan Selçuk cevap verdi. Selçuk 2019 yılında öğretmen ataması yapılıp yapılmayacağı konusuna açıklık getirdi.

“Bakanlığımız eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacı, Bakanlığımıza kullanım izni verilen kadro sınırlılığında karşılanabilmektedir. Tahsis edilen kadrolar illerin öğretmen ihtiyaç yüzdeleri dikkate alınarak il milli eğitim müdürlüklerine dağıtılmakta, il milli eğitim müdürlüklerince atama yapılacak alanlar ile bu alanlara atanacakların istihdam edileceği eğitim kurumları belirlenmektedir. Ancak öğretmen sayısı yapılan atamalara rağmen yetersiz kalan eğitim kurumlarına Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karara göre ücretli öğretmen görevlendirilmeleri ise valiliklerce gerçekleştirilmektedir”

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.