FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Bu fotoğrafları hazmedemediler

Türkiye’yi kaos ortamına sürükleyecek eylemleri fırsat bilerek meydanlara çıkan ‘Gezi kafalılar’, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yanyana gelen isimleri kendi meslektaşları dahi olsa, linç etmekten geri kalmıyor. Bunun en son örneğini, Cumhurbaşkanlığı Kültür Ve Sanat Büyük Ödülü’ne layık görülen usta sanatçı Şener Şen yaşadı.

Bu fotoğrafları hazmedemediler

Cumhurbaşkanlığı Kültür Ve Sanat Büyük Ödülleri’nde, kendi alanlarında Türkiye’ye hizmet etmiş isimler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden ödüllerini alırken, Şener Şen’in de aralarında bulunduğu sanatçıların uğradığı saldırılar, ‘mahalle baskısı’nın ulaştığı boyutları da ortaya koydu. Ödülü veren Cumhurbaşkanı, alan isimlerin ise Türkiye’ye hizmet etmiş ustalar olmasına rağmen, ‘Sen Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden nasıl ödül alırsın?’ lobisinin faşizmi, Hitler dönemini aratmayan saldırılarıyla dikkati çekti. ‘Bidon kafalı’ faşistlerin mahalle baskısına en güzel yanıt, Şener Şen’in ödül töreninde yaptığı konuşmada saklıydı: Doğru hikayelerin toplumda çatışma yerine sevgi ve saygıyı hakim kılacağına inanıyorum. Bu duygu beni ayakta tutuyor. Ödülümü toplumsal barışa katkısı olması adına kabul ediyorum.

Giderek azalıyor olsa da Şen’e gösterilen mahalle baskısına maruz kalanların arasında daha önce ünlü akademisyen, yazar, oyuncu, şarkıcılar da vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yan yana görünen isimlere hem sosyal, hem de gayrı milli medyada adeta linç kampanyaları başlatıldı.

KAYNAK : STAR Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.