Firmandex

Bu aletler kısır yapıyor

Bu aletler kısır yapıyor hakkındaki son gelişmeler ve detaylar yazımızın devamında. Çocuğunuzun olmama sebebi günlük…

Bu aletler kısır yapıyor

Bu aletler kısır yapıyor Haberi hakkında diğer aramalar, detayları ve daha fazlası için haber detayları tıklayın

Çocuğunuzun olmama sebebi günlük hayatta sıklıkla kullandığınız elektronik aletler olabilir. Yapılan araştırmalar hayatımızın parçası hâline gelen cihazların üreme sağlığımızı olumsuz etkilediğini gösteriyor. İşte kısırlığa yol açan teknolojiler:

Cep telefonunu çantada taşıyın

Cep telefonları, özellikle radyasyon yayan diğer aletler ile birlikte kullanıldığında üreme sağlığını olumsuz etkiliyor. Cep telefonlarını bedeninize temas ettirmemeniz ve üreme organlarınıza yakın yerde taşımamanız gerekiyor. Telefonu yatarken mümkün olduğunca uzak bir yere koymanız veya kapatmanız da önemli korunma yollarından.

Laptopu masa üstünde kullanın

Wi-Fi (Kablosuz internet bağlantısı) ve dizüstü bilgisayarların yaydığı elektromanyetik dalgalar yüksek ısıya sebebiyet veriyor. Yüksek ısı ve manyetik dalgalar da üreme fonksiyonlarını etkileyerek sperm hareketliliğini azaltıyor ve spermin genetik yapısına zarar veriyor. Bunun için, özellikle erkeklerin bilgisayarlarını dizüstünde değil, masada kullanmaları daha sağlıklı. 

Fırın çalışırken uzak durun

Mikrodalga fırınlardan yayılan radyasyon kadınlarda âdet düzensizliklerine ve yumurtlama bozukluklarına neden olurken, erkeklerde de sperm sayısını azaltıyor. Mikrodalgayı çalıştırdığınızda kapağının sıkıca kapandığından emin olun. Fırın çalışırken mümkün olduğunca uzak durun. 

Gereksiz yere fişe takılı bırakmayın

Bu cihazların birçoğu tek başına zararlı değildir. Aynı anda kullanılan birden fazla cihazın etkileri birleşerek zararlı olabilir. Çalışan cihazlardan uzak durmak ve kullanılmadıkları zaman fişten çekmek zararlı etkilerinden korunmanıza yardımcı olur.

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1136347

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ