FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Bozdağ açıkladı: Afrin’le ilgili önemli istihbarat

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, katıldığı canlı yayında “Afrin için rejim ile YPG’nin pazarlık yaptığı ama anlaşamadığı” duyumunu paylaştı.

Bozdağ açıkladı: Afrin’le ilgili önemli istihbarat

Bozdağ, “Suriye rejimiyle YPG pazarlık yaptı ama anlaşamadı. Bugüne kadar TSK’nın operasyonlarında, bırakın hayatını kaybeden, burnu kanayan bölgede tek sivil olmamıştır. Türkiye, bölgedeki terör örgütleri ve bunların teröristlerini temizleyene kadar, bu mücadeleye devam edecektir. Eğer orada rejim elbise değiştirip YPG/PYD kılığında oraya girerse, onlar hedeftir. Milisler girerse, onlar da hiç ayrıma tabi tutulmaz. Bu terör örgütlerinin yanında TSK’ya karşı kim mücadeleye girişirse, onlar bizim karşımızda hedef olur” diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’ın konuşmasından satır başları şöyle;

“Seçim ittifakı teklifinin en önemli sonuçlarından bir tanesi ittifaka katılan partilerin baraj sorununu aşma konusundaki kolaylıktır. Baraj 2 partinin, ittifakın aldığı oydan hesaplanacak. Vekil dağılımı da oy oranına göre dağıtılacak.İttifak koalisyon değildir. İktidar olmak için değil, seçim öncesi halkın önüne çıkmak için yapılan bir yöntemdir.İktidar, ittifakın güvenoyuna bağlı değildir. İttifaktan birisi iktidardan çekilirse iktidar düşmez.

 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.