Firmandex

Bordo Bereliler sızdı savaş uçakları vurdu: 57 terörist etkisiz

Kuzey Irak’taki Metina bölgesine sızan bordo bereliler üç gün keşif yaptı, koordinatları paylaştı. Savaş uçakları o noktaları vurdu

Bordo Bereliler sızdı savaş uçakları vurdu: 57 terörist etkisiz

Genelkurmay kaynakları 13-14 Ocak’ta düzenlenen hava harekatları öncesi Bordo Bereliler Kuzey Irak’taki Metina bölgesine sızdığını duyurdu. Bordo Bereliler öncü olarak giderek bölgede keşif ve hedef belirleme çalışmalarına başladı. Hassas hedef tespit çalışmaları sonrasında bölgedeki PKK’ya ait hedefler belirlendi. Bölgede yaklaşık 3 gün kalan Bordo Bereliler, PKK’lılar tarafından karargah, silah mevzii ve barınma alanı olarak kullanılan yeraltı sığınağı ve binaları tespit etti.

Koordinatlar paylaşıldı

Bordo Bereliler tarafından belirlenen PKK hedeflerinin koordinatlarını Türk Hava Kuvvetleri’ne verildi. Bordo Bereliler daha sonra PKK’ya ait hedeflerin bulunduğu Metina bölgesinde çekildi. Türk Hava Kuvvetleri ise Bordo Bereliler tarafından koordinatları verilen PKK hedeflerini vurmak için 13 Ocak tarihinde harekete geçti. Türk savaş uçakları 13-14 Ocak tarihlerinde PKK hedeflerine hava harekatları düzenledi.

Karargahları imha edildi

Bordo Bereliler tarafından belirlenen PKK’lı teröristler tarafından karargah, silah mevzii ve barınma alanı olarak kullanıldığı tespit edilen yeraltı sığınağı, mağara ve binalar Türk savaş uçakları tarafından imha edildi. Bölgede yapılan detaylı hasar ve zayiat tespit çalışmaları sonucunda 57 PKK’lı teröristin öldürüldüğü ve çok sayıda teröristin de yaralandığı tespit edildi.

KAYNAK : Gazete Vatan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ