FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

BMW elektrikli SUV modelinin üretimine başlayacak

Marka CEO’sunun hissedarlara verdiği habere göre BMW’nin tam elektrikli ilk SUV modeli olacak olan iX3, 2020 yılı yaz mevsiminde üretilmeye başlanacak.

BMW elektrikli SUV modelinin üretimine başlayacak

Alman markanın Çin’deki tesiste üretilip tüm dünyaya ihraç edilecek ilk modeli olan iX3 için geri sayım başladı. BMW AG CEO’su Oliver Zipse grubun 14 Mayıs tarihinde düzenlenen yıllık genel toplantısında, ”Korona virüsü salgınından dolayı önceden planladığımız süreçte bazı aksaklıklar oldu ancak biz süreci aynı şekilde yürütmeye devam ediyoruz.” dedi.

 

iX3 markanın ilk esnek altyapıya sahip olacak olan modeli pozisyonunda. Alıştığımız teknolojilerde altyapı desteği elektrikli motorlar için ayrı, içten yanmalı motorlar için de ayrı olarak tasarlanır.

 

Ancak marka iX3 modelinde hem hibrit ünite için hem de tam elektrikli ünite için ortak platformu kullanabilecek. Buna ek olarak i4 elektrikli otomobil modelinin de altyapısı bu otomobille aynı.

Yeni otomobil WLTP testlerine göre 440 km menzile sahip olacak. Araç üzerinde 74 kWh bataryalar bulunacak. Bu bataryaların yüzde 80’ini nikel, geriye kalan yüzde 20’sini ise eşit oranda dağıtılmış olan kobalt ve magnezyum oluşturuyor.

KAYNAK : Sözcü

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.