BlackBerry Telefon Üretimini Bıraktı

Bir süredir piyasada dolaşan söylentiler, BlackBerry yönetimi tarafından doğrulandı. BlackBerry CEO’su John Chen tarafından geçen yıl verilen bir demeçte, 29 Eylül 2016

BlackBerry Telefon Üretimini Bıraktı

Bir süredir piyasada dolaşan söylentiler, BlackBerry yönetimi tarafından doğrulandı.

BlackBerry CEO’su John Chen tarafından geçen yıl verilen bir demeçte, şirketin istenen kârlılık seviyesine ulaşamaması halinde telefon üretimini bırakabileceği ifade edilmişti. Aradan geçen sürede çıkarılan yeni Android işletim sistemli telefonlarla istenen başarıya ulaşamayan şirketin, donanım üretiminden çıkması bekleniyordu.

Nitekim dün bizzat CEO John Chen tarafından kaleme alınan bir açıklamayla bu durum kesinliğe kavuşturulmuş oldu. BlackBerry bundan sonra telefon tasarlamak ve üretmekle uğraşmayacak, bunu üçüncü parti iş ortaklarına bırakacak. Şirket tüm dikkatini iyi bir büyüme yakaladığı yazılım konusuna verecek.

BlackBerry’nin telefon üretiminden çıkması aslında şaşırtıcı olmadı. Şirketin bir süre önce DTEK50 telefonu, gerçekte Alcatel tarafından tasarlanan ve üretilen Idol 4 modelinin aynıydı. Yani şirket aslında telefon tasarlama ve üretmeyi bir süre önce bırakmıştı.

Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Gmail Google+ PocketTechnopat YouTube kanalına abone olmak için tıklayın…

KAYNAK : https://www.technopat.net/2016/09/29/blackberry-telefon-uretimini-birakti/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ