Biden, Gülen’e terörist dedi

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı konuşma sonrası açıklamalarda bulundu.

Biden, Gülen’e terörist dedi

Beştepe’de basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 2 saat 25 dakika sürdü. Görüşmenin ardından basın açıklaması yapıldı.

BİDEN: BİR TERÖRİSTİ NEDEN KORUYALIM

ABD’nin bir teröriste yataklık etmek için hiçbir sebebi olamayacağını söyleyen Biden, “Şu anda gerekli kanıtların toplanması sürecindeyiz. Bunların mahkemede kanıtlanacak şekilde yeterli şüphe uyandıracak kanıtların toplanması gerekiyor. Biz, bulabileceğimiz her türlü kanıtı incelemeye hazırız. Türk halkına şunu söylemek istiyorum, bizim bir teröristi korumak için nasıl bir çıkarımız olabilir? Bunu neden yapıyor olabiliriz? Bu mantığa sığmaz” dedi.

Biden, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türkiye’yi aramakta ve ziyaret etmekte geç kaldıkları için özür diledi. Biden, “ABD halkı sizin yanınızda. Barack Obama ilk arayan liderlerdendi. Özür dilerim, keşke daha önce buraya gelebilseydim” diye konuştu.

 

 

 

“KALBİM, TÜRK HALKININ YANINDA”

ABD’nin Türk halkının cesaretine hayran kaldığını söyleyen Biden, “Desteğimiz mutlaktır ve hiçbir şekilde sarsılmaz. Kalbim sadece Tük hükümeti ile değil, Türk halkının da yanında. Uçakların ya da helikopterlerinizin otelinize saldırması, inanılır gibi değil. Böylesi bir durumun, ABD Başkanı’nın ailesiyle kaldığı otelin ABD helikopterleriyle taranmasını hayal bile edemiyorum. Tabii parlamentoyu da gördüm, bu güzel binaya da geldim ve sol tarafıma baktığımda mermi deliklerini görebilecğeimi söylediler” diye konuştu.

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1136592

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ