FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Bayram tatili 9 gün oldu turizmci sevindi

Kamu kuruluşlarında Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkartılması, vatandaşı da turizmciyi de sevindirdi. Başbakan Binali Yıldırım, Ramazan Bayramı tatilini 9 güne çıkaran genelgeyi imzaladı.

Bayram tatili 9 gün oldu turizmci sevindi

Turizmcilerin önerisiyle Ramazan Bayramı tatili kararının bu yıl erken açıklanması gündeme gelmişti. Yıldırım’ın imzaladığı kararnameye göre; kamu çalışanları 4 Temmuz Pazartesi yarım gün, 8 Temmuz Cuma günü tam gün idari izinli sayılacak. Rusya krizi nedeniyle zor günler turizmciler, Ramazan Bayramı tatili kararının erken açıklanmasıyla yerli turistin önceden tatil programı yapabileceğini belirtmişlerdi.

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık “Yerinde bir karar oldu, zamanlaması çok iyi. İnsanlar bütçesine uygun araştırmasını yapıp daha geniş zamanlı tatilini ayarlayabilecek. İnşallah geniş katılım olacak ve bütün tesislerde ciddi bir doluluk olacağını bekliyoruz” dedi. Geçmiş dönemlerde bu kararların hep geç alındığını hatırlatan Ayık “İç pazarda ciddi hareketlilik yaşatacak bir karar. Eylül ortasına kadar olan dönemde de bayramla birlikte iç pazar hareketliliği bekliyoruz” diye konuştu. 

MORALE İHTİYAÇ VARDI

Kararı çok olumlu değerlendiren Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ali Kızıldağ, şöyle dedi: “Memlekette sıkıntılı bir hava, insanların morale ihtiyacı var. Turizm sektörünün de morale ihtiyacı var. Bu karar insanlar seyahatlerini planlarken, ‘Bunu değerlendirelim’ diye tatile çıkma isteklerini artıracaktır. Turizim sektörünün alınan bu karara çok ihtiyacı vardı. Bize de tatilci de mutlu olduk.”

DOLULUK % 85’LERDE

ETS Tur Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy ise “Bayram tatilinin 9 gün olması beklenen bir gelişmeydi. Tatilin erken açıklanması, satışlarda bayram hareketliliğinin başlamasını sağladı. Bayram tatili uzun olduğu ve yaz sezonunun başına denk geldiği için, hem yurt dışı hem de yurt içi satışlarda yoğun talep alıyoruz. Turlarımızın yüzde 85 şimdiden dolmuş durumda zaten. Otellerin de birçoğu yarı yarıya doluydu, tatilin 9 gün olarak netleşmesiyle otellerin bayram periyodunu dolu geçireceğini söylemek mümkün. Aslında 9 günlük tatil misafirler tarafından da bekleniyordu” diye konuştu.

KAYNAK : STAR Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.