Firmandex

Basın özgürlüğüne sığınılarak FETÖ savunulamaz

UMED Başkanı Aslan Değirmenci, Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyon hakkında konuştu.

Basın özgürlüğüne sığınılarak FETÖ savunulamaz

Cumhuriyet Gazetesi çalışanlarına yönelik FETÖ operasyonu hakkında konuşan UMED Başkanı Aslan Değirmenci, “Biz basın özgürlüğünden yanayız. Yalnız özgürlüğünü illegal yapıların özgürlüğüyle eş tutan medyanın da karşısındayız” dedi.

“Biz basın özgürlüğünden yanayız. Yalnız özgürlüğünü illegal yapıların özgürlüğüyle eş tutan medyanın da karşısındayız” diyen Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Başkanı Aslan Değirmenci, ”İfade ve düşünce özgürlüğünün sınırsız olma talebi, sorumsuz olması talebini de içermez. Medya organları illegal örgütlerin güçlerini kanıtlamak ve moral üstünlük sağlamak için kullandıkları mecra haline dönüşemez” şeklinde konuştu.

‘FETÖ ile Cumhuriyet aynı merkezden besleniyor’

17/25 Aralık sürecinden sonra FETÖ ile Cumhuriyet gazetesi arasında derin bir ilişkiye tanıklık ettiğimize dikkat çeken Değirmenci, “Eş manşetler, kardeş haberler, bilgi kirliliği, algı ve karakter suikastlığı, tek merkezden beslendiği belli olan köşe yazıları bu tanıklığımıza şahitlik ediyor. Üst akıl düşman kardeşleri Erdoğan Düşmanlığı üzerinden ortak kıldı. Toplumda ve siyasi tabanda mümkün olmayan, ihtimal bile verilmeyen Kemalizm ile Fetöizm koalisyonunu medya da sağladı. Devletçi olan Cumhuriyet devlete karşı isyan başlattı, toplumlar arasına derin duvarlar örecek psikolojik harekât yöntemleriyle gerilimi besledi.

Yetmedi!

Düşünün Ergenekon operasyonu kapsamında Cumhuriyet gazetesine giren; İlhan Selçuk ve Mustafa Balbay’ı gözaltına alan, tutuklayan FETÖ’cü savcılarla günlerce söyleşi yaparak düşman kardeşler iddiamızı doğruladı. Biz Cumhuriyet Gazetesi FETÖ’nün yayın organıdır demiyoruz. Biz diyoruz ki Cumhuriyet Gazetesi işgal altındadır, üst akıl koalisyonu yüzünden eksen kayması yaşamaktadır. Bu eksen kayması ne milletin ne ülkenin ne de Cumhuriyet’in çıkarlarına değildir.” ifadelerini kullandı.

Milat Gazetesi

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ