Firmandex

Başbakan’dan Rusya Büyükelçiliği’ne ziyaret!

Başbakan Binali Yıldırım, Karlov’un hayatını kaybetmesinin ardından Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçiliği’ne gelerek, taziyelerini iletti.

Başbakan’dan Rusya Büyükelçiliği’ne ziyaret!

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, Çevik Kuvvet Polisi Mevlüt Mert Altıntaş tarafından hain bir saldırıyla öldürülmüştü. Başbakan Binali Yıldırım, Karlov’un hayatını kaybetmesinin ardından Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçiliği’ne gelerek, taziyelerini iletti. Yıldırım, Karlov’un fotoğrafının yer aldığı kürsünün önüne karanfil bırakmasının ardından, taziye defterini imzaladı.

CEZASI MUTLAKA VERİLECEK

Başbakan Yıldırım, taziye defterinde şunları kaydetti: “Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Sayın Andrey Karlov’un elim bir terör saldırısında yitirmenin acısını yürekten hissediyorum. Bu alçak suikast ile Türkiye ve Rusya arasındaki kapsamlı ilişkileri, iki millet arasındaki beşeri köprüleri yıkmak isteyenler amaçlarına ulaşamayacaklar. Suçlular tek tek tespit edilip layık oldukları cezaya çarptırılacaktır. Müstesna bir dönemde, başarıyla yürüttüğü görevi süresince Rusya ile ilişkilerimize büyük katkılarda bulunan Büyükelçi Karlov artık Türk-Rus dostluğunun ebedi simgesi olmuştur. Acımız derin. Türkiye-Rusya işbirliğine halkımızın ortak çıkar beklentileri doğrultusunda geliştirme azim ve kararlılığımız her zamankinden daha güçlüdür. Şahsım, hükümetim ve Türk devleti adına başta Büyükelçi Karlov, değerli ailesi ve yakınları olmak üzere tüm dost Rus halkına ve hükümetini en kalbi taziyelerimi sunuyorum.”

Yıldırım, daha sonra elçilik çalışanlarına taziyelerini iletti.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ