Firmandex

Başbakan Yardımcısı ‘Diriliş Ertuğrul’ için harekete geçti!

Ekranların en sevilen ve en çok izlenen dizisi ‘Diriliş Ertuğrul’a Altın Kelebek ödül törenin yapılan saygısızlıktan dolayı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş açıklama yaptı

Başbakan Yardımcısı ‘Diriliş Ertuğrul’ için harekete geçti!

TRT World Tanıtım Gecesi’ne katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Diriliş Ertuğrul dizisiyle ilgili önemli noktalara değindi. 

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda konuşma yapan Kurtulmuş, Altın Kelebek ödül töreninde yaşananlarla ilgili konuştu.

“Diriliş Ertuğrul, iki akşam evvel maalesef hiç hak etmediği bir muamele ile karşı karşıya kaldı. Bir ödül töreninde karşılaştığı o son derece yanlış tavrı kınadığımızı ifade etmek isterim” diyen Kurtulmuş, şunları söyledi:

“TRT’nin son zamanlarda ortaya koyduğu tarihi dizilerin, halkımızın büyük bir kesimi tarafından ilgiyle izlendiği de malumdur. Bu çerçevede Diriliş Ertuğrul dizisinin, Türkiye için bir marka olduğunu, TRT’nin göz bebeği bir dizi olduğunu ifade etmek isterim. 

Diriliş Ertuğrul dizisine TRT’nin kapılarını açanlara teşekkürlerimi sunuyorum. Diriliş Ertuğrul, birilerinin vereceği bir ödüle muhtaç değildir. Diriliş dizisinin ödülünü milletimiz veriyor ve yayınlandığı her akşam birinci oluyor, özeti de ikinci oluyor. Diriliş’e emeği geçenlere, Diriliş’e TRT’nin kapısını açanlara teşekkür ediyoruz, emeğiniz var olsun. Diriliş gibi nice dizileri yapacağız, yaptıracağız. Türkiye’de bu aziz milletin, tarihiyle, kültürüyle buluşmasının önünü açacağız ve bu yolda ilerleyeceğiz.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN DİRİLİŞ ERTUĞRUL YORUMU VE OKAN BAYÜLGENE TEPKİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen TRT World Tanıtım Gecesi’nde yaptığı konuşmada, Diriliş Ertuğrul dizisinin ekibine destek verdi ve diziden övgüyle bahsetti.

Erdoğan, Altın Kelebek ödül töreninde Diriliş Ertuğrul dizisine yapılan saygısızlığa değinerek “Bu millet sizi bağrınıza basmış, onlar bassa ne yazar, basmasa ne yazar. Asıl ödül bu” ifadelerini kullandı. Erdoğan, Okan Bayülgen’in saygısızca ve lakayt tavrına da tepki gösterdi.

İŞTE DİRİLİŞ ERTUĞRUL’A YAPILAN O SAYGISIZLIK

43. Pantene Altın Kelebek Ödüllerinde en çok izlenen ve en çok beğenilen dizi olan Diriliş Ertuğrul “Yılın Dizisi” olarak seçildi. Sadece çarşamba günlerinin değil ayın en çok izlenen dizisi olan Diriliş Ertuğrul’a ise büyük saygısızlık yapıldı

Diğer kategorilerde ödül kazanan programları sahneye çıkartıp alkışlatan Altın Kelebek organizatörleri, TRT’nin yapımına sansür uyguladı. Gecenin sunucusu Okan Bayülgen ise halkın oylarıyla birinci seçilen Diriliş Ertuğrul dizisi ile dalga geçen bir konuşma yaptı.

Konuyla ilgili ise Diriliş Ertuğrul dizisinin Yapımcı ve Senaristi Mehmet Bozdağ Twitter ve Facebook hesabı üzerinden açıklama yaptı

ÖDÜL İADE EDİLDİ

Dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Değerli İzleyicilerimiz;

43. Pantene Altın Kelebek Ödüllerinde Diriliş Ertuğrul Dizisi, izleyici oylarıyla diğer bütün ödül törenlerinde olduğu gibi Yılın En İyi Dizisi Ödülü’nü haklı olarak almıştır.

Yayınlandığı 3 sezon ve 65 haftadır bütün reyting gruplarda birinci olan ve reyting rekorlarını kıran, Türkiye ile birlikte 30’dan fazla ülkede yayınlanan Diriliş Ertuğrul Dizisi bileğinin hakkıyla ve siz değerli izleyicilerimizin oylarıyla haklı bir ödül daha aldı.

Ödül töreni sırasında Diriliş Ertuğrul Dizisi Yapımcısı ve Senaristi olarak bizlere ödül veren siz izleyicilerimizi selamlama ve teşekkür konuşması yapmam engellenmiştir. Her ödül alan kişiye konuşma hakkı verilirken, bizlerin bu hakkımızı kullanmamızın engellenmesini manidar buluyorum.

Bu engellenmenin haklı başarımız ve siz izleyicilerimize yapılan bir nezaketsizlik olduğuna inanarak ödül törenini protesto ederek Diriliş Ertuğrul Dizisi Yapımcı ve Senaristi olarak haklı olarak aldığımız ödülü kuliste geri iade ettim.

Ayrıca Programın sunucusu Okan Bayülgen’in özür yerine Türkiye ve dünyada bu kadar ilgi gören ve siz değerli izleyicilerimizin takdirini kazanan dizimizi hiç izlemediğini söyleyerek alaycı bir konuşma yapması ve bundan sonra izleyeceğini belirtmesini de nezaketten uzak bir davranış olarak değerlendiriyorum.

Bütün dünyanın farkında olduğu ve konuştuğu bir dizinin yeni farkına varması Bayülgen’in kendi ayıbıdır. Mümkünse dizimizi izlemesin. Kendisinin dizimizden alacağı hiçbir kıymet değeri olamayacağını konuşması bizlere göstermiştir.

Saygılarımla.

Diriliş Ertuğrul Dizisi Yapımcı ve Senaristi Mehmet Bozdağ”

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ