FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Balıkesir’de mobil eğitim dönemi

Büyükşehir Belediyesi’nin de paydaş olduğu Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi tanıtım ve işbirliği protokolü imzalandı. Büyükşehir tarafından eğitim kurumlarının hizmetine sunulacak olan Mobil Özel Eğitim Projesi İşbirliği Protokolü kapsamında alınan araç Başkan Uğur tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Balıkesir’de mobil eğitim dönemi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin de paydaş olduğu Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ) tanıtım ve işbirliği protokol imza toplantısı yapıldı. Protokol kapsamında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından eğitim kurumlarının hizmetine sunulacak olan Mobil Özel Eğitim Projesi İşbirliği Protokolü kapsamında alınan araç Başkan Ahmet Edip Uğur tarafından Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

Bengi Tanıtım filminin izlenmesi ardından İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çoker proje hakkında bilgiler sundu.

‘BÜTÇEDE EN BÜYÜK PAY EĞİTİME’

Eğitimde önemli adımların atıldığını ve devrim gibi çalışmaların yapıldığını ifade eden Başkan Uğur, bütçede en büyük payın eğitim harcamalarına ayrıldığını söyledi. Müfredat programlarının yenilendiğini aktaran Uğur sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ezberci eğitimden uzaklaşmak için bir çaba var. Özel eğitimde çok büyük başarılar sağlandı. Ancak daha iyi olmaya çalışmayan, iyi olarak da kalamaz. Şehrimiz de eğitimin niteliğinin geliştirilmesi için topyekûn yeni bir motivasyona ve seferberliğe ihtiyaç var. Bugün bunun için buradayız. Öğrencilerimize sosyal, sportif ve kültürel imkânlar sunulabilmeli ve bu hususta fedakârlıktan kaçınmamalıyız”.

MOBİL ÖZEL EĞİTİM ARACI

Konuşmaların ardından Vali Yazıcı ve Başkan Uğur’un da katılımı ile Bengi Projesi paydaşları tarafından işbirliği protokol imzalandı. İmza töreni ardından yine Bengi projesi kapsamında Vali Yazıcı, Başkan Uğur ve İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker’in katılımı ile “Mobil Özel Eğitim Projesi İşbirliği Protokolü” imzalandı. Protokol töreni sonrası Başkan Uğur, Müdür Çöker’e aracın anahtarını teslim etti. Proktokol töreni öğle yemeği ardından sona erdi.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.