FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Bakan Soylu: Sol örgütlerin kırsal kadroları tamamen tasfiye edildi

İçişleri Bakanı Soylu, PKK’ya yıllık katılımın 5 binden 52’ye düştüğünü açıkladı. Soylu, “Kandırdıkları o 52 kişiyi de geç olmadan onlardan kurtaracağız” dedi. Sol örgütlerin kırsal kadrolarının da tamamen tasfiye edildiğini kaydeden Soylu, “Bir iki kişi ya vardır ya yoktur. Onlar da Avrupa’ya kaçma telaşında” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu: Sol örgütlerin kırsal kadroları tamamen tasfiye edildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son dakika açıklamalar yaptı. Terör örgütüne PKK’ya katılımdaki erimeye dikkati çeken Soylu, “PKK’ya yılda 5 bin kişi katılırdı, geçen yıl sadece 52 kişi katılmıştır. Kandırdıkları o 52 kişiyi de geç olmadan onlardan kurtaracağız” dedi. 

Sol örgütlerle mücadeleye ilişkin de önemli bilgiler veren Soylu, “Sol örgütlerin kırsal kadroları bugün tamamen tasfiye edilmiştir, bir iki kişi ya vardır ya yoktur. Onlar da Avrupa’ya kaçma telaşında” ifadelerini kullandı. 

Konuşmasında 15 Temmuz’dan sonra atılan adımların önemine de vurgu yapan Soylu, “Türkiye’nin 15 Temmuz’dan sonra yaşadığı değişim ve gelişim tarihin hiçbir döneminde yaşanmamıştır. Yerli ve millilik alelade bir söylem değildir, bu ülkenin bu milletin Türkiye’nin 21. yüzyıl stratejisidir” diye konuştu.  

KAYNAK : AA

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.