Firmandex

Bakan Nebati’den Kılıçdaroğlu’nun “ÖTV” manipülasyonuna cevap: Saşkınlıkla karşılıyorum

Bakan Nureddin Nebati CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “ÖTV” açıklamalarına “Bir süredir piyasaları manipüle etme ve tüketici davranışlarını olumsuz etkileme gayretlerinizi şaşkınlık ve üzüntüyle karşılıyorum.” şeklinde cevap verdi.

Bakan Nebati’den Kılıçdaroğlu’nun “ÖTV” manipülasyonuna cevap: Saşkınlıkla karşılıyorum

Son dakika… CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “ÖTV” açıklamalarına Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den yanıt geldi. Nureddin Nebati “Sayın Kılıçdaroğlu, bir süredir piyasaları manipüle etme ve tüketici davranışlarını olumsuz etkileme gayretlerinizi şaşkınlık ve üzüntüyle karşılıyorum.” diyerek önemli açıklamalarda bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati sosyal medya üzerinden şu açıklamalarda bulundu: Sayın Kılıçdaroğlu, bir süredir piyasaları manipüle etme ve tüketici davranışlarını olumsuz etkileme gayretlerinizi şaşkınlık ve üzüntüyle karşılıyorum.

Geçen günlerde finansal piyasalarda istikrarı ve güveni pekiştiren Kur Korumalı Mevduat’a ilişkin ifadelerinizden sonra şimdi de hiçbir ekonomik dayanağı olmayan, gerçeklikten uzak otomobilde ÖTV indirimi vaadinizi gördüm.

“BEN ŞİMDİ SİZE DURUMU ANLATAYIM”

Sizin bu manipülasyonunuzu espriye alarak “Tam ÖTV’yi artıracaktık ki, Kılıçdaroğlu konuştu” şeklinde bir söz söyledim.

Ben şimdi size durumu anlatayım; “Vergi politikaları” belirlenirken nelere dikkate edileceği, piyasa bozucu hareketlerden nasıl kaçınılacağı ve vergilemede nasıl objektif olunacağı hususları, sizin çok iyi bildiğinizi iddia ettiğiniz vergiciliğin temel kurallarındandır. Vergi artışı veya indirimi şeklinde planımız olsa, bunu sizin gibi ulu orta konuşup fiyatları artıracak-azaltacak ve sektörde tüketici davranışlarını bozucu şekilde yapmayız. Sayın Kılıçdaroğlu, ekonomik temelleri olmayan ve içi doldurulmamış, serbest ticareti bozucu, fiyatları manipüle eden tarzda siyasi sorumluluk anlayışına sığmayan konuşmalarınızın yıkıcı muhalefet yapmanızın dışında ülkemize bir faydası yoktur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ