Bakan Eroğlu: Avrupa’da birçok ülke neredeyse 0’a yaklaştı

Tekirdağ’da 56 milyon TL tutarındaki 13 tesisin temelini atan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Çok hızlı ilerliyoruz. Avrupa’da birçok ülke büyümede neredeyse 0’a yaklaştı. Biz yüzde 5’lik büyümeyle destan yazıyoruz. Türkiye 100. yılında dünyanın en büyük ekonomisi arasına girecek” dedi.

Bakan Eroğlu: Avrupa’da birçok ülke neredeyse 0’a yaklaştı

 Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımıyla, Tekirdağ’da 56 milyon TL tutarındaki 13 tesisin temel atma töreni gerçekleşti. Bu kapsamda Tekirdağ’da Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 9 adet tesisin ve Orman Genel Müdürlüğü’nce (OGM) yapılacak 1 adet tesisin temeli atılırken, DSİ Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen 3 adet tesisin de açılışı gerçekleştirildi.     Tekirdağ Valiliği önünde gerçekleşen programa; Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, AK Parti Tekirdağ milletvekilleri Mustafa Yel, Metin Akgün ve Ayşe Doğan, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Osman Şimşek, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in yanı sıra birçok vatandaş katıldı.
    Tekirdağ Valiliği önünde yapılan temel atma ve açılış töreninde konuşan Bakan Eroğlu, “Onların askerlikle falan alakası yok. Onlar akıllarını, her şeyini 1 dolara ve bu Pensilvanya’daki haine satılığa bağlamışlar, dolayısıyla cezaları verilecektir. İnsanımız darbe girişimine karşı dimdik durdu. Hatta darbe teşebbüsü demek bile doğru değil. Milleti bölme, parçalama ülkeyi yok etme teşebbüsüne karşı Tekirdağ’ımız dimdik ayakta durdu o yüzden sizleri kutluyorum, tebrik ediyorum. Allah sizlerden razı olsun. Ülkeyi karanlık günlere, Suriye’ye çevirmek istiyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti, bakanlar kurulumuz ve diğer siyasi partilerimizin, medyanın, herkesin karşı çıkması neticesinde bu darbe girişimi püskürtülmüştür. İnşallah onlar da gerekli cezayı görecektir. Böyle kanlı, alçakça bir darbe teşebbüsü ki kendi milletine, meclisine, özel kuvvetlerine, özel harekatçılara, polisine, jandarmasına, askerine, vatandaşına ateş eden bu alçaklar gereken cezayı görecektir” dedi.     “Bundan sonra darbeyi rüyalarında bile göremezler”
    Bundan böyle hiç kimsenin böyle bir darbe teşebbüsünde bulunamayacağını, hatta rüyasında bile göremeyeceğini de sözlerine ekleyen Bakan Eroğlu, “Çünkü bir millet var, hakikaten ben milletimle gurur duyuyorum. Bu millet bütün dünya milletlerine örnek oldu kahramanlığıyla. Tanklara göğsünü siper ediyor, kurşunlara siper eden kahraman bir millet gerçekten böyle bir millet dünyada yok. Ben de bu milletin bir ferdi olmaktan ne kadar gurur duyduğumu kelimelerle ifade etmem mümkün değil. Bu millet bir ve beraber olduğu müddetçe hiç kimse bizi bölemez parçalayamaz” diye konuştu.     “Avrupa’da birçok ülke neredeyse 0’a yaklaştı”
    2023’ün yaklaştığını da dile getiren Bakan Eroğlu, “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. İnşallah 100. yılımızda Türkiye’yi dünyadaki 10 büyük ekonomi arasına taşıyacağız. Çok hızlı ilerliyoruz bakın, Avrupa’da birçok ülke büyümede neredeyse 0’a yaklaştı. Biz yüzde 5’lik büyümeyle destan yazıyoruz. Türkiye 100. yılında dünyanın en büyük ekonomisi arasına girecektir” ifadelerini kullandı.
    Bakan Eroğlu’nun konuşmasının ardından 56 milyon lira değerindeki 13 tesisin temel atma töreni, protokol üyelerinin de katılımıyla gerçekleşti.

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1135414

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ