Bahçeli: Acımasız mücadele devreye alınmalı

Kayseri’deki terör saldırısıyla ilgili açıklama yapan MHP lideri Bahçeli, “Terörün panzehiri milli birlik ve kucaklaşmadır. Acımasız mücadele devreye alınmalı” ifadelerini kullandı.

Bahçeli: Acımasız mücadele devreye alınmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Kayseri’de yerleşik 1. Komando Tugayı’nın terörle mücadelede aktif ve yüksek bir payı olduğu göz önüne alındığında, saldırının hedef ve stratejisinin muhtevası net bir şekilde anlaşılacaktır. Bundan böyle teröre karşı mücadele tüm vatan sathında, devletin bütün imkan ve kuvvetinin öncülüğünde, milli dayanışma ruh ve fedakarlığıyla yerine getirilmelidir.” değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli, Kayseri’deki terör saldırısına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’nin “Korkunç ve kanlı, nitelikli, kolektif bir terör kuşatması” altında olduğunu belirtti.

Her Türk vatandaşının, vicdan ve vatan sevgisine sahip her insanın terörizmin hain saldırılarına karşı nefret ve öfke dolu olduğuna işaret eden Bahçeli, artık bıçağın kemiği deldiğini, tahammül eşiğinin geçildiğini kaydetti.

Kayseri’de 13 şehit, 6’sı ağır olmak üzere, 55 kişinin de yaralandığını anımsatan Bahçeli, geçen hafta Beşiktaş’taki saldırının acıları henüz sarılmamışken, bu defa da Kayseri’de ortaya çıkan teröristlerin milleti bir kez daha can evinden vurduklarını aktardı.

Bahçeli, açıklamasında “Kayseri’de yerleşik 1. Komando Tugayı’nın terörle mücadelede aktif ve yüksek bir payı olduğu göz önüne alındığında, saldırının hedef ve stratejisinin muhtevası net bir şekilde anlaşılacaktır. Bundan böyle teröre karşı mücadele tüm vatan sathında, devletin bütün imkan ve kuvvetinin öncülüğünde, milli dayanışma ruh ve fedakarlığıyla yerine getirilmelidir.” ifadelerine yer verdi.

Türkiye’nin beka ve birliğine yönelmiş ağır tehditlerin yok edilmesi ve odağında imhasının muhakkak sağlanması gerektiğine vurgu yapan Devlet Bahçeli, “Bomba yüklü araçları, bedenlerine bomba sarmış alçakları, milletimizin üzerine gönderen iç ve dış mihraklarla çok etkin, çok çetin ve acımasız bir mücadele süratle devreye alınmalıdır. Gerek vatan topraklarında, gerekse de sınır ötesinde, terörün ürediği kaynakları tamamen kurutmak amacıyla olağanüstü bir irade ve kararlılık sergilenmelidir. Karşımıza kim çıkarsa çıksın tesirsiz hale getirmek şarttır.” değerlendirmesini yaptı.

Türk milleti, tamamıyla terör namlusunun karşısındadır

Bahçeli, Türkiye’nin terörle mücadelesinde haklı ve meşru olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:
“Bilinsin ki demokrasi, özgürlük ve insan hakları iddialarının ardına saklanarak, terörle mücadeleyi sekteye uğratmaya çabalayan bölücü ve yıkıcı çevrelerin gerçek kirli yüz ve niyetleri gün gibi meydandadır. Açıktır ki ülkemizin Suriye ve Irak’a dönüştürülmesi konusunda rekabet halinde olan dış güçlere, derin bağlantılara, kiralık çetelere, iş birlikçi oluşumlara merhamet gösterilmesi, boyun eğilmesi zulme ortak olmak anlamına gelecektir.”
Türk milletinin böyle bir acizliği ve teslimiyeti kabul etmesinin düşünülemeyeceğini aktaran Bahçeli, terörizmin Türk varlığına kast etmek için yarışta olduğunu, bin yıllık kardeşlik hukukunu bozmak, fitili tutuşturulmak istenen etnik ve mezhep kaosunu tırmandırmak için çırpındığını aktardı.

Bahçeli, Ortadoğu’nun haritasını yeni baştan çizmek için masaya kurulan zalim güçlerin en temel gayesinin Türkiye’yi çözmek ve çöküşünü sağlamak olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

“Nihai gaye Kürdistandır. Oynanan oyun hiç kuşku yok ki vahşidir. Türk milleti tamamıyla terör namlusunun karşısındadır. Her hafta patlayan bombalar, devletin inandırıcılığını sorgulatmakla kalmayıp provokasyon ihtimalini de artırmaktadır.”

İç savaş şartlarını oluşturmak için yoğun ve şeytani planlar yapanlara karşı her zamankinden daha fazla bir ve beraber olmanın kaçınılmaz bir ihtiyaç olduğunu belirten Devlet Bahçeli, düşmanları sevindirmemek gerektiğini vurguladı.

Türkiye’ye tuzak kurmak için her fırsatı değerlendirenlere koz vermemek için Türk milletinin yediden yetmişe, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine milli bir uyanışla kenetlenmesi, hıyaneti emelleriyle birlikte def etmesi gerektiğine vurgu yapan Bahçeli, açıklamasında şu görüşlerini paylaştı:
“Terörün panzehiri milli birlik ve kucaklaşma halini güçlendirmektir. Siyasi ve ideolojik farklılıkların ikinci plana atılması, suni anlaşmazlıkların geride bırakılması acilen sağlanmalı; Türk milleti ortak mukadderatını, tarihsel miras ve emanetlerini cansiperane savunmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti’ni terörle alt ve tasfiye etmek için pusuda bekleyenlere milletin kudret ve azameti gösterilmelidir. Aksi halde yıkım ve parçalanma tufanı kapımıza dayanmıştır. Teröre destek veren, terörün büyümesi ve kök salması için açık veya gizli mücadele yürüten siyasetçisinden sanatçısına kadar kim olursa olsun yakasından tutmak, hak ettikleri cezayı kesmek devletin tarihi görevidir.”
Bir öldüysek bin doğarız

Bahçeli, Kayseri’de herkesi kedere boğan saldırının asıl faillerinin deşifre edilmesinin yanı sıra askerleri tedbirsiz şekilde izne çıkaran, gerekli güvenlik önlemlerini almayan sorumlular hakkında da adli ve idari işlemler yapılması gerektiğini bildirdi.

Kayseri’de şehit düşenlere Allah’tan rahmet, ailelerine, silah arkadaşlarına ve Türk milletine baş sağlığı, yaralılara acil şifalar dileğinde bulunan Bahçeli, açıklamasını şöyle tamamlandı:

“Tekrar vurguluyor, tekrar haykırıyorum ki Türkiye’yi bölmeye, milleti birbirine düşürmeye hiçbir alçak ve namert hevesin gücü yetmeyecektir. Şanlı tarihimizde görüldüğü üzere, bir öldüysek bin doğacağımızı, şehit ve şühedanın hatırasına yüz çevirmeyeceğimizi, vatan ve bayrağa yan gözle bakan eşkıya ve ortaklarını perişan edeceğimizi herkesin bilmesinde fayda görüyorum.”

Kayseri’de şehit ve yaralıların kimlikleri açıklandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kayseri Valiliği’nde diğer bakanlarla birlikte düzenlediği basın toplantısında, 14 şehidin cenazesinin Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki Adli Tıp Kurumuna götürüldüğünü söyledi. Soylu, “Olayla ilgili 7 kişi gözaltına alınmış, 5 kişi de aranmaktadır” dedi. Sağlık Bakanı Recep Akdağ da 56 yaralıdan 12’sinin yoğun bakımda, 4’ünün ise komada olduğunu belirtti.Şehit ve yaralıların isimleriKayseri’de bu sabah teröristlerin çarşı iznine çıkan askerlerin bulunduğu halk otobüsüne bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan 13 asker ile yaralanan 56 kişinin kimlikleri belirlendi. Valilik, Emniyet Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü ile Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden alınan bilgilerde, şehit ve yaralıların isimleri yer aldı. Saldırıda şehit olan askerlerin isimleri şöyle:Ahmet Taş, Muhammet Ali Ocak, Raşit Yücel, Abdulsamet Özen, Fehmi Barçın, Hasan İlhan, Serdar Amak, Kamil Tunç, Kenan Döngel, Mustafa Cihan, Yunus Emre Duran, Arif Tuğ, Uğur Korkmaz ve Göksel Ağaçyetiştiren.55 asker ve bir şöfor yaralıHain terör saldırısında yaralanan 55 asker ve bir şoförün ismi şu şekilde: ”Mehmet Taşdelen, Adem Avcı, Arif Özkara, Bayram Özdemir, Burkan Alkan, Caner Kavalcı, Ercan İnan, Erdal Köse, Fatih Köpre, Ferdi Çatal, Gökhan Keskin, Hakan Şimşek Yakar, Halit Kapullu, Hasan Hamza Şolt, Hidayet Canpolat, Hüseyin Avcı, İlker Bal, İlyas Akman, İsmail Hakkı Öner, Kamil Yemez, Kubily Şimşek, Mehmet Gül, Mehmet Kilit, Mesut yaşar, Mevlüt Avcıoğlu, Mustafa Genç, Mustafa Uçar, Recep Güney, Semih Yılmaz, Serdar Çiçekli, Süleyman Sancar, Şakir Karayel, Tolga Öğütlü, Ufuk Uysal, Yasin Memiş, Yasin Sezerka, Yunus Emre Kurnaz, Yunus Ertaş, Yusuf Ergün, Nasuf Yıldırım, Mert Can Uzun, Adem Kamsız, Ali Kuşçu, Berat Yılmaz, Furkan Özlü, Celal Erbay, Kayahan Uluhan, Muhammed Yaşar, Orhan Ölmez, Sami Güler, Recep Coşkun, Gökhan Çelik, Mehmet Emin Uygur, Recep Genç, Ahmet Gün, şoför Hamit Eroğlu.”Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım görüşüyor Kayseri’de şehit sayısı 14’e yükseldi Hastanede dua eden kadından Akdağ’a duygulandıran cevap Kayseri’yi kana bulayan teröristin kimliği tespit edildi Bahçeli: Acımasız mücadele devreye alınmalı

Kayseri’de şehit sayısı 14’e yükseldi

Kayseri’de, çarşı iznine çıkan askerlerin içinde bulunduğu özel halk otobüsünün Talat Bulvarı Caddesi üzerinde Erciyes Üniversitesi önünden geçişi sırasında bombalı araçla saldırı düzenlendi.Yapılan son açıklamaya göre şehit sayısı 14’e yükseldi. Saldırıda yaralanan kişi sayısı ise 56 olarak belirtildi.Saldırı sonrası açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, “Askerleri taşıyan otobüse canlı bomba saldırısı oldu” dedi. Terörle mücadelede kararlılık vurgusu yapan Başbakan, “Bu olaylar milletimizin ve bizim terörle mücadele gücümüzü zayıflatmaz, aksine artırır” ifadelerini kullandı.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada saldırıyı gerçekleştiren teröristin kimliğine ulaştıklarını söyledi.Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım görüşüyor Kayseri’de bombalı saldırı: 14 şehit 56 yaralı Kayseri’yi kana bulayan teröristin kimliği tespit edildi

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ