FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

AYM tartışmalarında Abdullah Gül tarafını belli etti!

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül; Anayasa Mahkemesi’yle ilgili tepkiler hakkında “Anayasa Mahkemesi’nin özgürlükçü kararlarına ‘evet’ diyen üyeleri saldırı altında. AYM’yi bugün yerden yere vurmayı hayretle karşılıyorum” ifadelerini kullandı. Gül ayrıca, AYM Üyesi Engin Yıldırım’ın “Işıklar yanıyor” mesajını da yanlış bulduğunu söyledi.

AYM tartışmalarında Abdullah Gül tarafını belli etti!

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül döneminde göreve gelen Anayasa Mahkemesi (AYM) üyesi Profesör Doktor Engin Yıldırım’ın, Twitter hesabından bir paylaşım yapması gündeme oturdu.

 

 

AYM’nin Enis Berberoğlu hakkında verdiği yeniden yargılanma kararının alt mahkeme tarafından uygulanmamasını eleştiren Yıldırım, “Işıklar yanıyor” diyerek AYM binasının fotoğrafını paylaştı.

Yıldırım’ın paylaşımının ardından başta İçişleri Bakanlığı’ndan olmak üzere birçok kurum ve siyasiden tepki geldi.

 

 

Konu hakkında kamuoyunda hararetli tartışmalar devam ederken, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de tartışmalara dahil oldu. 

TARTIŞMALARA İLİŞKİN TARAFINI BELLİ ETTİ

Gül, tartışmalara ilişkin “Bugünkü Anayasa Mahkemesi’ne özgürlükçü davrandığı için hücum ediliyor. AYM’nin bütün özgürlükçü kararlarına ‘evet’ diyen üyeleri saldırı altında. Anayasa Mahkemesi Başkanı bütün kararlarda gayet istikrarlı bir şekilde özgürlükçü durmuş. Mahkeme üyesi hakim; gözü kapalı hareket eder, o kim bu kim diye değil, olaya bakar. Bu olay AK Parti’yle ilgili olur, bu olay Cumhuriyet Halk Parti’siyle ilgili olur, bu olay Enis Berberoğlu’yla ilgili olur veya bu olay başkasıyla ilgili olur. Önemli olan olayı değerlendirmesi, olayları özgürlükçü değerlendiriyorlar diye AYM’yi bugün yerden yere vurmayı hayretle karşılıyorum açıkçası” ifadelerini kullandı.

“ÇOK YANLIŞ BULUYORUM”

Gül ayrıca, sosyal medyada “Işıklar yanıyor” mesajını paylaşan AYM Üyesi Engin Yıldırım’a da “Yüksek yargı mensuplarının veya herhangi bir hâkimin siyasi görüşlerini, polemikli görüşlerini sosyal medya vasıtasıyla paylaşmasını çok yanlış buluyorum.” tepkisini gösterdi. 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.