Firmandex

Avrupa Komisyonu’ndan Apple Pay için kritik tebligat

Akıllı telefon ve üzeri elektronik cihazlar için tek bir kablo standardı getirerek Apple’ı zor durumda bırakan Avrupa Birliği ikinci darbeyi …

Avrupa Komisyonu’ndan Apple Pay için kritik tebligat

Akıllı telefon ve üzeri elektronik cihazlar için tek bir kablo standardı getirerek Apple’ı zor durumda bırakan Avrupa Birliği ikinci darbeyi vurmaya hazırlanıyor. Bu kez Apple Pay uygulaması hedefte.

Apple ülke fark etmeksizin kendi koyduğu kuralları uygulaması ile biliniyor ancak artık yavaş yavaş devletlerden tepkiler gelmeye başladı. Önce şarj girişini standarda bağlayan Avrupa Birliği şimdi de Apple Pay platformunun adil olmasını istiyor.

Gelen bilgilere göre Avrupa Komisyonu firmanın Apple Pay özelliğini adil bir şekilde kullanıp kullanmadığını araştırıyor. Apple kendi cihazlarında NFC özelliğini sadece Apple Pay için aktif ediyor ve üçüncü tarafı kısıtlıyor. Komisyon buna karşı.

Gelecek yıl tamamlanacak tebligatta NFC bileşeninin üçüncü taraf ödeme sistemlerinin kolayca erişebileceği şekilde optimize edilmesi istenecek. Böylece Google Pay gibi farklı ödeme sistemleri de kullanılabilecek.

Apple’ın buna nasıl bir tepki vereceği merakla bekleniyor ancak hiç de iyi olacağını söyleyemeyiz. Apple Pay ile rakip olacak diğer platformlar haliyle gelirleri de azaltacaktır.

KAYNAK: DONANIMHABER, HABER7
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ