Audi, Trafik Işıkları Hakkında Sürücüyü Bilgilendirecek

Otomobil dünyasının deneyimli üreticilerinden biri olan Audi, bu kez trafik ışıkları ile ilgili önemli bir yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor…

Audi, Trafik Işıkları Hakkında Sürücüyü Bilgilendirecek

Geliştirdiği otomobil modelleri ile beraber sektörün en önemli üreticilerinden biri haline gelen Audi, bir yandan otonom teknolojisi için çalışırken bir yandan da farklı özellikleri yeni araçları ile buluşturmak ile meşgul. Yeni planlar dahilinde otomobil modellerine imza atacak olan Alman otomobil devi, yapılan açıklamalara göre trafik ışıklarının ne zaman yanıp söneceği ile ilgili sürücüye uyaran, yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Üstelik geliştirilme sürecinde sona yaklaştıklarını bildiren şirket, çok yakında sürücülerin çok daha rahat bir kullanım elde edeceklerini açıkladı. Zira ışıklarda beklerken yeşilin ne zaman yanacağını aracımız içerisinden rahat bir şekilde görmek mümkün olacak. Işıklarda herhangi bir geri saniye bulunmasa dahi bu teknolojinin çalışacağı bildirildi.

Daha Az Stresli Bir Sürüş Deneyimi

Konuyla ilgili açıklama yapan şirket, sürücünün çok daha az stresli bir sürüş deneyimi elde etmesi adına yeni teknolojiyi hayata geçirdiklerini söylüyor. Trafik ışığının ne zaman yandığını ve değişimin hangi aralıklarda olacağını hesaplayan algoritma, bununla beraber trafik sistemine LTE ve Connect Prime özelliklerini kullanarak erişecek. Bu sayede ışıklar hakkında bilgi toplanabilecek.

100 Araç Üzerinde Deneniyor

Şu anda ABD genelinde test sürecini başlatmış olan Audi, tam 100 aracında bu yeniliği deniyor. 300.000’i aşkın trafik ışıklarının bulunduğu yolları test için tercih eden firmanın hedefi ise 2017 yılında yeni teknolojiyi müşterileri ile buluşturmak. Tabi bunun için test sürecinin başarılı bir şekilde sona ermesi gerekiyor.

Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/audi-trafik-isiklari-hakkinda-teknoloji-2296613/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ