Assan Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Adres
Yayla Mahallesi D-100 Karayolu Rüya Sokak No:2 34940 Tuzla - İstanbul
Telefon
Faks
+90 216 5811610
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Yassı alüminyum sektörünün lider üreticisi Assan Alüminyum, kurulduğu 1988 yılından bu yana yassı haddelenmiş alüminyum (rulo, levha ve folyo) üretimi yapmaktadır.

İstanbul Tuzla ve Kocaeli Dilovası tesislerinde Kibar Holding çatısı altında üretim yapan Assan Alüminyum, yassı alüminyum sektöründe yıllık 280 bin tona ulaşan kurulu kapasitesi ile Türkiye’nin açık ara lider kuruluşudur.

Bunun yanı sıra rulo boyama tesislerinde yıllık 60 bin ton alüminyum boyama kapasitesine sahiptir.

Assan Alüminyum Türkiye’nin en büyük 40. Sanayi kuruluşudur;

“ISO 500– Türkiye’nin En Büyük Sanayi Kuruluşu 2015”

Assan Alüminyum, İSO’nun Türkiye’nin en büyük ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 40. Sırada bulunmaktadır. Türkiye üretiminin yarıdan fazlasını karşılamakta olan Assan Alüminyum, başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanında 70’ten fazla ülkeye ihracat yapmakta, çeşitli ülkelerdeki depoları ile de müşterilerine lojistik avantajı sağlamaktadır.

1200’ü aşkın çalışanı ile ürettiği ürünlerle distribütör, inşaat, ulaştırma, dayanıklı tüketim ve ambalaj gibi çok çeşitli sektörlere hizmet vermektedir. Avrupa’nın en önemli üreticilerinden biri haline gelen Assan Alüminyum, her yıl birçok müşterisi tarafından yılın tedarikçisi unvanına layık görülmektedir.

Sakarya’nın Karasu ilçesinde yüksek katma değerli ürünler üretilmesine olanak sağlayacak bir sıcak hadde tesisi yatırımı için görüşmeler devam etmektedir. Bu yatırım, sağlayacağı istihdam ve ihracat artışıyla ülkemizin dış ticaret dengesine pozitif katkı sağlayacaktır. Ayrıca savunma, havacılık, makine, gemi inşaa, otomotiv ve esnek ambalaj gibi yüksek performanslı alüminyum ürünlerine ihtiyacı olan stratejik sektörlerin gelişiminde de önemli bir rol oynayacaktır.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

40.878803, 29.336906

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ