Firmandex

Askeri askere kırdıracaktı

Teröristbaşı Fetullah Gülen’in her ne kadar seviyor gibi görünse de TSK’dan nefret ettiği ortaya çıktı. Gülen’in geçmişte, ‘askeriyeye askeriyenin içindeki kahramanlarla hesap soracağını’ söylediği öğrenildi.

Askeri askere kırdıracaktı

TUĞBA ÖZKAN

Terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in yanında 25 yıl geçirdikten sonra ayrılan Ahmet Keleş’in ifadesinde ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. Keleş, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın darbe girişiminden 2 gün önce tamamladığı iddianamedeki ifadesinde, Gülen’in toplantı ve ziyaret odalarında sergilediği Hava Kuvvetleri’ne ait uçak maketleri, amblemler ve askeri nişanlarla TSK’ya hayran bir görüntü sergilediğini, fakat arka planda derin bir asker korkusu ve rahatsızlığı olduğunu söyledi. Ahmet Keleş, Gülen’in her asker konusu geçtiğinde ‘askeriyeye askeriyenin içindeki kahramanlarla bir gün hesap soracağını’ söylediğini dile getirdi.

FİŞLEME YAPIYORLARDI

İddianamede FETÖ’cülerin TSK personeli hakkında alevi, sünni, oruç tutan, tutmayan, namaz kılan, kılmayan, kumar ve kadın düşkünü olup olmadığı hususunda bilgi toplayarak fişleme yapıldığı da vurgulandı.

İHTİLALLERDEN ETKİLENMEDİ

Fetullah Gülen’in, darbelerden etkilenmemek ve sempati kazanmak adına her askeri müdahale öncesi ve sonrası sürekli açıklamalar yaptığı belirtilen iddianamede, özellikle Genelkurmay Başkanları ve TSK hakkında övücü sözler sarf ettiği, bu sayede örgütün ülkemizde yapılan hiçbir ihtilalden etkilenmediği ve tersine daha da büyüyerek güçlendiği aktarıldı.

DARBE UYARISI YAPILDI

İddianamede, “FETÖ, devlet kademelerindeki etkinliğini kullanarak hükümeti devirmeyi ve anayasal düzeni ortadan kaldırarak nihai maksatlarını ortaya koymuştur” denildi.

Duruşma sırasında gözaltına alındı

HSYK önceki gün Türkiye genelinde 648 savcı-hakim hakkında görevden uzaklaştırma ve gözaltı kararı üzerine Hakim Susam Merdan, üyesi olduğu Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşma görüldüğü sırada içeri giren polis ekiplerince gözaltına alındı. Aynı adliyede savcı olan eşi Hakan Merdan ise odasında gözaltına alındı. Susam çifti ifade alma işlemi ardından mahkemeye sevkedildi.

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1133413

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ