Firmandex

Asım’ın nesli uyandı

15 Temmuz gecesini yaşayanlardan dinlediklerini sıcağı sıcağına kitaplaştıran Ferudun Özdemir: O gece meydanlara çıkanlar yeryüzüne inmiş Ebabil kuşları gibiydi. Asım’ın nesli uyandı artık.

Asım’ın nesli uyandı

Darbe girişiminin ardından yaşadıklarını ve dinlediği hikayeleri, “Tankları Durduran Ebabiller” isimli kitapta toplayan yazar Ferudun Özdemir, “Gençler meydanlarda, sabahlara kadar, uyumadan bu vatan için nöbet tutuyor. Mehmet Akif Ersoy’un hayal ettiği Asım’ın nesli uyandı ve kendine geldi. Belki unutmuştu, hatırladı. Belki bir uykudaydı ama hakikati gördü ve özüne döndü” dedi.  Özdemir, Fetullahçı Terör Örgütü’nün  (FETÖ) darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesinin ardından Türk milletinin tek vücut olduğunu dile getirdi. Artık Türkiye’deki genç neslin daha bilinçli hale geldiğine dikkati çeken Özdemir, ‘’Belki de FETÖ’nün bu millete yaptığı, onların deyimiyle tek ‘hizmet’, bu milletin kendine gelmesine, birlik ve beraberliğe sebep olması. Milletin bir bütün olmasını sağladı ve yeni nesli uyandırdı” şeklinde konuştu.  ‘Durduran Ebabiller’ kitabının yeni nesillere bir kaynak oluşturmasını amaçladığına vurgu yapan Özdemir, “Meydanlarda çok enteresan hikayeler dinledim. Bugüne kadar sadece Çanakkale’de duymuş olduğum, Kurtuluş Savaşı’ndaki, Kıbrıs Harekatı’ndaki hikayelerin bire bir aynısı gibi. Bire bir yaşayanlardan dinliyoruz.  Bu olayın değil bir kitap, ansiklopediler çıkacak kadar destansı bir hikayesi var” dedi.  Ferudun Özdemir, bu süreci anlatan kitapların çoğalması gerektiğinin altını çizerek, “Bunların gelecek nesillere daha iyi taşınabilmesi için bu bilgileri yazılı hale getirerek belgeleştirdik. Elde edilecek gelirin tamamını da şehit yakınlarına ve gazilerimize göndereceğiz” dedi.     

Ebabiller jetlere ve tanklara karşı durdu

Yazar Özdemir, 15 Temmuz gecesi havaalanında yaşadıklarından sonra, Kur’an-ı Kerim’de geçen, Fil Vak’asını hatırladığını şu sözlerle anlatıyor: “Halk, jetler ve tanklar karşısında birer ebabil olmuştu. Bir tanka ve jete bir insan elinde hiçbir şey olmadan nasıl kafa tutabilir? O zamanki Fil Vak’asından bir farkı vardı, bu sefer filler havada, ebabiller yerdeydi. O gece, yerde duran ve mücadele eden insanlar, en az Ebabil kuşları kadar şanlıydı. Jetleri kullananlar da Ebrehe  kadar hain ve acımasızdı.”   

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1132523

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ