Arnavutluk’ta ‘Deveran Aralığı’

Türk ressam Betül Burnaz’ın yağlı boya resimlerinden oluşan “Deveran Aralığı Sergisi” Arnavutluk’un başkenti Tiran’da açıldı. Tablolarında devran temasını işleyen ressam Betül Burnaz, yağlı boya resimlerde sabitleştirdiği fikirlerini sevenlerine açtı.

Arnavutluk’ta ‘Deveran Aralığı’

Betül Burnaz’ın yağlı boya resimlerinden oluşan “Deveran Aralığı Sergisi” Arnavutluk’un başkenti Tiran’da açıldı. Yunus Emre Enstitüsü tarafından Tiran’daki Gençlik Merkezi Galerisi’nde düzenlenen sergiye ülkedeki Türk kurumlarının temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı.

Deveranın izdüşümleri.

Ressam Burnaz, yaptığı açıklamada, ilk kez Arnavutluk’u ziyaret ettiğini ve sergisinin de Tiran’da ilk kez açıldığını söyledi.

Arnavutluk ile Türkiye’nin birbirine benzeyen ülkeler olduğunu kaydeden Burnaz, şu ifadeleri kullandı:

“Arnavut sanatçılara önerim, bulundukları alanda durup kendi yörüngelerinde dünyaya dönmeleri ve eserlerine bulundukları alandan görüşlerine bu çok yönlülüğü yansıtmaları olacak. Bu bilmeceyi açıklamaktansa izleyicilerin ve sanatseverlerin gelip kendileri keşfetmelerini önersem daha mantıklı ve güzel olacak.”

Tiran’ı çok beğendiğini söyleyen Burnaz, Arnavutluk’un diğer şehirlerini de gezip görmek istediğini sözlerine ekledi.

Deveran temalı yağlı boya resimler

Deveran Aralığı Sergisi, 7 Ocak’a kadar ziyarete açık kalacak.

01:41 dk23 Aralık 2016Internet Haber Merkezi / AAArnavutluk’ta Deveran Aralığı

Türk ressam Betül Burnaz’ın yağlı boya resimlerinden oluşan “Deveran Aralığı Sergisi” Arnavutluk’un başkenti Tiran’da açıldı.Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından Tiran’daki Gençlik Merkezi Galerisi’nde düzenlenen sergiye ülkedeki Türk kurumlarının temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ