Firmandex

Arapça konuşan fenomen uçaktan atıldı

YouTube’da 1.6 milyon takipçisi olan sosyal medya fenomeni Adam Saleh, annesiyle telefonda Arapça konuştuğu için uçaktan indirildiğini iddia etti. Saleh’in uçağın içinde çekip Twitter’da yayımladığı video, en çok paylaşılan tweet’lerinden biri oldu. Olaylı uçağın sahibi Delta Havayolları, iddiaları ciddiye aldıklarını söyleyerek, “Bizim kültürümüz, diğerlerine saygılı davranılmasını gerektirir” açıklamasını yaptı.

Arapça konuşan fenomen uçaktan atıldı

New York’ta yaşayan You Tube yıldızı Adam Saleh (22), Delta Havayolları’na ait uçakta annesiyle Arapça konuştuğu için uçuş görevlileri tarafından dışarı çıkarıldığını belirtti. Saleh, Londra-New York seferini yapan uçaktaki görevlilerinin sergilediği bu davranış sonrasında kişisel sosyal medya hesabından, olayla ilgili üzüntüsünü dile getirdi.

Saleh’in ifadesine göre, Arapça konuştuğunu duyan yolcular bu durumdan rahatsız olarak, uçuş görevlilerini çağırıp şikayette bulundu. Bunun üzerine Saleh ve yanındaki arkadaşı, uçaktan indirildi.

Yüz binlerce kez paylaşıldı

Saleh’in olaya ilişkin yayımladığı videonun olduğu tweet ise 750 binden fazla retweet, 650 binden fazla da beğeni aldı. Videoda Saleh’in “Sadece farklı bir lisan konuştuğumuz için dışarı atılıyoruz. Yıl 2016. Delta Havayolları bizi sadece farklı bir lisan konuştuğumuz için bizi çıkarıyor” dediği duyuluyor.

Delta: İddiaları ciddiye alıyoruz

Olayın ardından bir açıklama yapan Delta Havayolları, Saleh ve arkadaşının, 20 yolcudan gelen şikayet nedeniyle uçaktan dışarı çıkarıldığını belirtti. Şirket buna karşın, olaya ilişkin inceleme başlatıldığını ifade etti. Delta’nın yayımladığı açıklamada, “Ayrımcılık iddialarını çok ciddiye alıyoruz. Bizim kültürümüz, diğerlerine saygılı davranılmasını gerektirir” denildi.

Saleh ve arkadaşının uçaktan indirildiği o anlar:

01:29 dk22 Aralık 2016Internet Haber Merkezi / Yeni ŞafakDelta Havayolları Arapça konuşan yolcuları uçaktan indirdi

Amerikan Delta Havayolları, Arapça konuşan iki kişiyi, “yolcuların şikayet ettiği” gerekçesiyle uçaktan indirdi- Londra-New York uçuşunun hemen öncesinde meydana gelen olayı cep telefonuyla kayda alan Salih, havayolu şirketine dava açacağını belirtti.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ