FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Ar Yıldız Madeni Eşya San. ve Tic. A.Ş.

ADRES
Türkgücü Organize Sanayi Bölgesi Yılmaz Alpaslan Cad. No: 27 / 1 Çorlu Tekirdağ
TELEFON
0282 681 84 60 (5 Hat)
FAKS
0282 681 84 70
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

MİSYONUMUZ

Geçmişten gelen üretim tecrübemiz, kaliteden ödün vermeyen anlayışımızla, mutfak kültürümüze yeni ürünler sunmaktır.

VİZYONUMUZ

Üretim gücümüzü kullanarak dünyanın tüm mutfaklarına hitap eden bir marka olabilmek.

1948 yılında kurulan Ar Yıldız; ilk üretimine Sağmalcılar Ayvalıdere mevkiinde 300 m2’lik binada başlamış olup 1972 yılında ise artan talepleri karşılamak için Sefaköy’de E-5 karayolu üzerinde 8500 m2’lik mekâna geçerek fabrikasyon üretime geçmiştir. 1985 yılında Avrupa’dan ithal edilen son model endüstriyel makinalar ile alpaka çatal-kaşık üretiminden, paslanmaz çelik üzerine çatal-kaşık ve bıçak gruplarına oradan da tencere-çaydanlık ürün gruplarına geçmiştir. 2006 yılında Kilit şirketler grubu ile başlayan ortaklık serüveni 2010 yılının başında tamamı Kilit grup tarafından alınmıştır. Kilit grubun doğru yönetim biçimi, aldığı doğru kararlar ve ticaret etiğiyle bugünlere gelen AR-YILDIZ markası 49.300 m2’si kapalı alan olmak üzere toplam 72.000 m2’lik üretim üssü olan Tekirdağ iline bağlı Çorlu ilçesindeki fabrikasında halen üretime devam eden marka yenilik ve inovasyona önem veren kimliğinden asla vazgeçmemiş, her geçen gün kendine dünya trendleri doğrultusunda en kaliteliyi üretmeyi misyon etmiş bir kuruluştur.

AR-YILDIZ, bugün uluslararası sektör gelişmelerini ve trendlerini yakından takip eden, zarif tasarımlarını kalite ödün vermeyen üretimi ile adından söz ettiren lider mutfak eşya üreticilerden biri haline gelmiştir. Başta paslanmaz çelik ürünler olmak üzere tüm aksesuarları, gerek yurt içinde gerekse yurt dışı pazarlarda ülkemizi 1948’den beri başarıyla temsil etmektedir.

İlk markası olan AR-YILDIZ ‘ı 1984 yılında tescil ettirmiş olan şirketimiz bu tarihten sonra da marka ve tescil bilincine daha önem vererek sırasıyla kullandığı ve kullanacağı her marka için tescil işlemlerini titizlikle sürdürmektedir. Dünyada 63 ülkede markasını tescil ettiren Ar Yıldız 57 tescilli ürünü ile de tasarım ve inovasyon konusundaki çalışmalarına devam etmektedir.

AR-YILDIZ, kalite ve tasarım odaklı çizgisini koruyan marka anlayışıyla, kurulduğu günden bu yana ürün ve hizmet çizgisindeki mükemmeliyetçilik anlayışından ödün vermemektedir. Tüm tasarımlarını kendi ar-ge ekibiyle oluştururken, üretimini de kendi tesislerinde gerçekleştirmekte ve her sezon sektör trendlerini belirleyen koleksiyonlar hazırlamaktadır.

Stoklu üretim sistemine göre çalışan Ar-Yıldız, ürünlerinin arz talep durumlarını göz önünde tutmakta,üretimini, marka dostlarının en çok tercih ettikleri ürünleri her zaman bulabilecekleri şekilde yönetmekte ve tüketicilerinin beğenisine sunmaktadır.Başta çatal, bıçak, kaşık, tencere, çaydanlık ve sofra aksesuarları olmak üzere 8.400’ü aşkın kalıp çeşidi ile Türkiye’nin hemen hemen tüm şehirlerindeki seçkin mağazalara dağıtım yapmakta; her satış noktasında yüksek kaliteyi çağrıştırmakta; Ülkemizin bütün bölgelerinde bulunan bayi ağıyla gücünü sektörüne kanıtlamaktadır. Toplamda 63 ülkeye ihracatı olan markamız, dünyanın önemli pazarlarında ülkemizi temsil etmektedir.

“Müşteri” ve “verimlilik” odaklı bir yönetim anlayışı içinde çalışmalarını sürdüren AR-YILDIZ, bugüne kadar personel eğitimine verdiği önem, çevreci ve ‘dost canlısı’ marka kimliğiyle hedef kitle profilinin zevk ve kalite anlayışına seslenerek güven kazanmıştır. Ve bu güveni 2010 ve 2011 yıllarında üst üste aldığı “Tüketici Kalite Ödülü” ile taçlandırmıştır.

Üretmeyi ve üretimde liderliği başarının temel kaynağı olarak gören AR YILDIZ, “kalite ve güven” ikilisinden hiçbir zaman ödün vermeden çalışmakta; üretim kalitesinin ve kullandığı teknoloji gücünün dünya standartlarına uygunluğunu “2011 European Union Quality Awards” ile tescillenmesinin gururunu yaşamaktadır.

Gastronomi alanına yaptığı yatırımlarla da pek çok prestijli projenin aranan tek ismi olma ayrıcalığına sahip AR-YILDIZ, sadece çatal-bıçak-kaşık setleri veya aksesuarlarıyla değil, turizm sektöründe hizmet sunan tüm işletmelere, restoran ve kafelere de proje üreten, uygulayan ve satışını yapan bir marka olarak da anılmaktadır. Özellikle Ar Yıldız Professional markasıyla tasarladığı ve ürettiği çatal bıçak kaşık setlerinde, masaüstü ekipmanlarında, aksesuarlarında ve açık büfe sunum ekipmanlarında sunmuş olduğu yenilikler, ürün çeşitliliği ve hizmet kalitesiyle; yıllardır dünya standartlarını yakalamış durumdadır.

Sıra dışı tasarımları ve hizmet anlayışıyla yıllardır fark yaratan AR-YILDIZ; marka dostlarıyla birlikte oluşturduğu dostluk çemberini her geçen gün daha da genişletmektedir.

Bugünden yarını planlayan geniş vizyonunu sofralara keyifle taşırken, gerçek bir “Mutfak Kültürü” yaratmaktadır.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ