Android için PCMark 2.0 çıktı

Android işletim sistemi akıllı telefonların hem batarya hem de genel performansını ölçümleyen PCMark testinin yenisi çıktı. PCMark 2.0 sürümü neler sunuyor?

Android için PCMark 2.0 çıktı

Android ekosisteminde telefonlarımızın ve tabletlerimizin performansını ölçümleyen birçok Benchmark yazılımı bulunuyor.

Bu Benchmark yazılımlarından biri de Futuremark‘ın geliştirmiş olduğu PCMark uygulaması.

Telefonların hem pil performansını ölçümleyen hem de baz performansına bakabildiğimiz PCMark uygulamasının yeni sürümü çıktı. 

PCMark 2.0 neler sunuyor?

PCMark 2.0 sürümüyle beraber uygulamaya 2 yeni Benchmark testi geliyor. Bunlardan biri gerçek dünya koşullarını taklit ederken, artık telefonunuzun diğer Android sürümlerine oranla değişen performans farkına da göz atabiliyorsunuz.

İlk olarak uygulamanın en önemli testinden başlayalım. Work 2.0 hem bataryayı hem de performansı bir arada test ediyor. Önceki sürüme göre geliştirilen bu test, artık daha iyi ölçümleme yapıyor ve içerisinde 2 yeni bölüm bulunduruyor.

Work 2.0 ile birlikte “video düzenleme” ve “veri manüpilasyonu” testleri eklendi. Ayrıca web’te gezinme, yazma ve fotoğraf düzenleme testleri de geliştirildi.

PCMark 2.0 ile birlikte gelen bir diğer yeni test ise “Bilgisayar Görüşü“. Bu test, çoklu görsel tanıma kabiliyetini TensorFlow, ZXing ve Tesseract gibi bazı açık kaynaklı kütüphaneleri kullanarak ölçümlüyor.

Android için PCMark 2.0 indir

:: Yeni PCMark benchmarkını nasıl buldunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/android-icin-pcmark-20-cikti-76050

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ