Firmandex

Android Google Play Store İngilizce oldu (Nasıl Türkçe Yapılır?)

Google Play Store nasıl türkçe olur? Android telefon kullanıcılarının son dönemde en çok sorduğu sorulardan biri olan Google Play Store İngilizce oldu nasıl düzeltirim? sorusu yanıt buldu. İşte Google Play Store’yi Türkçe menu yapmanın yolları

Android Google Play Store İngilizce oldu (Nasıl Türkçe Yapılır?)

Akıllı telefon kullanıcılarının sıkca kullandığı uygulamalardan biri Google Play Store gelen son güncelleme ile İngilizce oldu. Peki Google Play Store tekrar Türkçe nasıl yaparım. Google Play Store’yi Türkçe yapmanın formülü ne? İşte android telefon kullanıcıların son zamanlarda en çok aradığı sorulardan biri olan Google Play Store İngilizce oldu nasıl düzeltirim? sorusunun yanıtı

GOOGLE PLAY’I YENİDEN TÜRKÇE KULLANMAK İÇİN BUNLARI YAPIN

Güncelleme ile İngilizce olan Google Play’ı yeniden Türkçe’ye çevirmek isterseniz; öncelikle akıllı cihazınızdaki “Ayarlar” bölümüne gidin. Burada “Uygulamalar” bölümüne girin ve Google Play Store uygulamasını bulun. Bu uygulamayı seçtiğinizde, açılan ekranda Devre Dışı Bırak – Durmaya Zorla gibi seçenekleri göreceksiniz. İşte bu ekrana geldiğinizde ekranın sağ üst kısmında yer alan “…” işaretinin olduğu kısıma tıklayın. Karşınıza “Güncellemeleri Kaldır” seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneği seçin. Bu kez önünüze, “Bu uygulamayı fabrika sürümüyle değiştirmek istiyor musunuz? Tüm veriler silinecektir. Bu, çalışma profilleri olan kullanıcılar da dahil olmak üzere cihazı kullanan tüm kullanıcıları etkiler” şeklinde bir yazı çıkacak. Yazının altında yer alan İptal ve Tamam butonlarını göreceksiniz. Bu butonlardan “Tamam” butonuna tıklayın. Böylece Google Play İngilizce olmaktan çıkar ve uygulamayı yeniden Türkçe kullanabilirsiniz.

GOOGLE PLAY STORE’Yİ TÜRKÇE YAPMANIN RESİMLİ ANLATIMI

GOOGLE PLAY BÜYÜK BİR DEĞİŞİME HAZIRLANIYOR

Android kullanıcılarının yeni uygulamaları indirdiği ve güncellemelere ulaştığı Google Play Store değişime gidiyor. Bu uygulama mağazası bir anlamda kendini güncelleyerek karşımıza çıkacak.

Değişimden çekinmediğini belli eden Play Store özellikle kullanıcı arayüzündeki değişimlerle dikkat çekecek. Uygulama içindeki müzik, kitap ve filmler kategorileri artık eğlence başlığı altında toplanıyor. Ayrıca yeni Google Play Store sembolu ilk kez bu güncelleme ile karşımıza çıkacak. En fazla dikkat çeken değişim arama çubuğunun kaldırılması oluyor. Uygulamada onun yerine yeni bir arama bölümü ekleniyor. Onun yerinde uygulamanın yeni logosu yer alıyor. Arama yapabilmek için bu bölüme tıklamak veya sesli komut vermek gerekiyor.

Uygulama mağazanızda henüz bu değişiklikleri göremiyorsanız endişe etmenize gerek yok. Google Play Store’un merak uyandıran bu güncellemesi henüz beta testi aşamasında.

Google Play’de DressCode tehlikesi!

Yakın bir süre önce Google Play’in üzerinde 400’den fazla kötü amaçlı uygulamanın bulunduğu ve bu uygulamaların etkiledikleri telefonlardan önemli bilgileri çaldıkları ortaya çıktı.

Trend Micro araştırmacılarının söylediğine göre, kötü amaçlı DressCode yazılımını barındıran uygulamalardan biri ise, Google tarafından kaldırılmadan önce 100.000 ile 500.000 arasında indirmeye sahipti. Mod GTA 5 for Minecraft PE olarak bilinen bu uygulama, sıradan bir ismin arkasına gizlenmekteydi ancak yüklendiği cihazlarla saldırganın kontrol ettiği bir sunucu arasında bağlantı kurmak için gerekli içeriklere sahipti. Daha sonra da sunucu, bu bağlantı aracılığı ile cihazları bir ağ içerisinde koruyan güvenlik sistemlerini aşabilme yeteneğine sahip oluyordu. Trend Micro, bu özelliğe sahip 3.000 uygulama bulmuş durumda ve bunların 400’ü Google Play içerisinde yer almaktaydı.

Trend Micro raporu, bu durumun oldukça tehlikeli olduğunu ve saldırganların, bu cihazları kullanarak rahatlıkla bir botnet oluşturabileceklerini belirtmekte. Bu arada bir Google sözcüsü ise durumun farkında olduklarını ve gerekli işlemleri başlattıklarını söylemiş durumda. Ancak tehlikeli yazılımların ne kadarının halen Google Play üzerinde bulunduğu henüz belli değil.

Trend Micro’nun raporu, farklı bir güvenlik firması olan Checkpoint’in araştırmacılarının Google Play içerisinde 40 adet DressCode-barındıran uygulama bulduğunu belirtmesinin üç hafta ardından gelmekte. Trend Micro, her uygulamanın sadece çok küçük bir kısmının kötü amaçlı özelliklere sahip olduğunu ve bunun da fark edilmelerini zorlaştırdığını söylemekte…

 

 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ