FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

Akbaşoğlu’ndan Kılıçdaroğlu’na sert tepki…

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘sözde Cumhurbaşkanı’ açıklamalarını sert bir şekilde eleştirdi.

Akbaşoğlu’ndan Kılıçdaroğlu’na sert tepki…

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

 

“Türkiye Cumhuriyeti devleti demokratik bir hukuk devletidir. Yasama, yürütme ve yargı erkleri meşruiyetini milli iradeden, anayasadan ve ilgili mevzuattan alır. Hukukta bir kimsenin fiil ehliyetinin var olup olmadığı ile ilgili olarak akıl sağlığı yerinde mi, ayırt etme gücü temyiz kabiliyeti yerinde mi, içinde bulunduğu gerçekliğin farkında mı diye bakılır.

Gerek Sayın Kılıçdaroğlu’nun “sözde Cumhurbaşkanı” gerekse Sayın Sancar’ın “Demirtaş’ın davasında AK Parti yargılanacak” sözünü incelediğimizde her iki siyasetçinin de gerçeklikten kopuk bir şekilde zihin dünyalarının parçalanmış ve bölünmüş olduğu kendi ikrarları ile ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple her iki siyasetçinin de gerçeklikten kopuk değerlendirmeleri münasebetiyle siyasi ehliyetlerinin olmadığı görülmektedir. Bu nedenle iki siyasetçinin de siyasi hacir altına alınmaları gerektiği net bir şekilde ortadadır.”

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.