Firmandex

AK Partili Turan: Ortaya çıkan tablo yeni bir Türkiye’nin ilanıdır

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Yenikapı’da ortaya çıkan tablonun yeni bir Türkiye’nin ilanı olduğunu belirterek, “Siyasette ortaya çıkan bu birliktelik ruhu eğer devam ettirilebilirse Türkiye, kendisine karşı yapılan bütün planları bozacaktır.” dedi.

AK Partili Turan: Ortaya çıkan tablo yeni bir Türkiye’nin ilanıdır

AA

Turan, AA muhabirine, İstanbul Yenikapı’da dün gerçekleştirilen Demokrasi ve Şehitler Mitingi ile ortaya çıkan tabloyu değerlendirdi.

Türkiye siyasi tarihinde bir ilk yaşandığını vurgulayan Turan, “Milletin seçtiği tüm temsilciler, bir arada miting meydanına çıktılar, milli iradeye, demokrasiye hiç kimsenin darbe vuramayacağını haykırdılar. Ortaya çıkan tablo, yeni bir Türkiye’nin ilanıdır. Her türlü işgal hareketine karşı istiklal mücadelesini yükselttiğimiz kutlu bir gün olarak tarihe kayıt düştük. 81 ilde 81 meydanda 79 milyon ayağa kalktı. Son 3 haftadır bütün dünya, bir milletin birbirine sımsıkı bağlarla nasıl ayağa kalktığını ve zulme karşı koyduğunu gördü.” diye konuştu.

-“CHP bu tutumunu devam ettirirse…”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son anda karar değiştirip mitinge katılmasının isabetli olduğunu dile getiren Turan, şunları kaydetti: “CHP bu tutumunu devam ettirirse siyaseten Türkiye’de birçok şeyi başarabiliriz. Siyasette ortaya çıkan bu birliktelik ruhu, eğer devam ettirilebilirse Türkiye, kendisine karşı yapılan bütün planları bozacaktır. Yenikapı’da yapılan bütün konuşmalar geleceğe daha umutla bakmamızı, çocuklarımız için iyi bir dünyanın inşa edilebileceğini bizlere gösterdi. 15 Temmuz 18 Mart, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim gibi milli tarihimiz açısından sembol günlerden biri oldu. 30 Ağustos törenlerini de bu duygularla kutlamamız, milli birlik ve bütünlük bayrağını daha da yükseltmemiz gerekiyor. Türkiye’ye karşı girişilmiş işgal hareketine bu şekilde cevap verirsek bu girişimi boşa çıkarabiliriz.”

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1132071

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ