Firmandex

AK Partili Dağ, Demirtaş’a haddini bildirdi

Türkiye’nin Pençe Kılıç Hava Harekâtı’nı hedef alan Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’dan çok sert tepki geldi.

AK Partili Dağ, Demirtaş’a haddini bildirdi

Türkiye’nin BM’nin 51. maddesi çerçevesinde başlattığı Pençe Kılıç Hava Harekâtıyla Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki terör odakları bombalanıyor. Edirne Cezaevi’nde tutuklu Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından harekâtı hedef aldığı bir açıklama paylaştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’dan Demirtaş’a sert yanıt geldi.

“O DUYGU SİZE HİÇ UĞRAMAMIŞ”

Demirtaş’ın paylaşımını alıntılayarak yanıt veren Dağ, tepkisini şu ifadelerle dile getirdi:

“İstiklal Caddesi’nde bomba bırakarak sivillerin ölümüne sebep olan PKK/PYD’ye tek laf etme, teröristi koru; sonra barış elçisi rolüne bürün. Azmettiricisi olduğun 6-8 Ekim’i unutmadık. Vicdanında bir sızı olmasını beklerdik ama o duygu size hiç uğramamış.

“Güya hakikati savunur gibi yapıp tüm varlığınla terör örgütüne siper olmaya ve alan açmaya gayret ediyorsun. PKK’ya tek kelime edemediğin gibi devleti mütemadiyen zan altında bırakmaya çalıştığının farkındayız.

“Ortada bir “Savaş” yok. Toplumun huzuruna ve insanımızın canına kast eden teröristlerin inine giren bir terörle mücadele var. Tiyatro seviyorsun biliyoruz ama “Savaşa hayır” ezberleriyle terörü gölgelemene müsaade etmeyeceğiz.” 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ