AGİ ne kadar olacak? Asgari Geçin İndirimi kaç TL zam gelecek?

Milyonlarca çalışanın merak ettiği 2017 AGİ ücreti ne kadar olacak? Yeni yıl Asgari Geçin İndirimi zamlarıyla ilgili gelişmeler haberimizde

AGİ ne kadar olacak? Asgari Geçin İndirimi kaç TL zam gelecek?

AGİ zam oranları belli oldu mu? Yeni yılda Asgari Geçin İndirimi ne kadar zamlanacak? 2017 yılı AGİ zamlarıyla ilgili gelişmeler var mı? İşte son dakika Asgari Geçin İndirimi zam haberleriyle ilgili bilgiler

2017 AGİ ÜCRETİ NE KADAR OLACAK?

Çalışanların Asgari Geçim İndirimi (AGİ) miktarları da yeni asgari ücrete göre belirlenecek. Asgari ücretteki artış, AGİ’ye yansıyacak.

2016 yılında bekar bir işçi için 123 lira, evli eşi çalışmayan işçi için 148 lira alıyor. 2017 yılında ise AGİ (Asgari Geçim İndirimi) zammı bekar bir işçi için 135 ve evli eşi çalışmayan işçi için 163 liraya çıkması bekleniyor. Konuyla ilgili resmi açıklama yapılır yapılmaz haber7.com’dan öğrenebilirsiniz.

ASGARİ GEÇİM İNDİRİMİ NEDİR?

Asgari geçim indirimi, bireyin veya ailenin asgari geçim düzeyini sağlayacak bölümünün toplam gelirden düşülerek vergi dışı bırakılmasıdır. Asgari geçim indirimi, bir kimsenin vergi ödeme gücünün ancak, o kimsenin fizyolojik varlığını sürdürebilecek gerekli vasıtalar sağlandıktan sonra söz konusu olabileceği noktasından hareket ederek vergilendirmede sosyal adaleti sağlama amacına yönelik olarak ortaya çıkmıştır.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ