FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

89 yaşında cerrahlık yapıyor

Rus cerrah Alla Ilyinichna Levushkina, 89 yaşında olmasına rağmen haftanın 4 günü hasta muayene ederek önemli ameliyatlara giriyor. 67 yıldır çalışan Levushkina, emekli olmayı düşünmediğini söyledi. Bugüne kadar 10 binden fazla ameliyata katılan Levushkina, okuduğu bir romandan etkilenerek doktor olduğunu anlattı.

89 yaşında cerrahlık yapıyor

Rusya’nın başkenti Moskova’da 89 yaşındaki cerrah Alla Ilyinichna Levushkina ilerleyen yaşına rağmen haftanın 4 günü hasta muayene ediyor. Tecrübeli cerrah, önemli ameliyatlara da girmeye devam ediyor. Levushkina dünyanın yaşayan en yaşlı ameliyat gerçekleştiren doktoru olarak biliniyor.

10 bin ameliyat

Güne sabah 08.00’de hastalarını ziyaret ve muayene etmekle başlayan Levushkina, saat 11.00’den itibaren ise bağlı olduğu hastaneye giderek programındaki ameliyatlara giriyor. İlerleyen yaşı itibariyle boyu 1 metre 44 santimetreye düşen tecrübeli cerrah, operasyonlar sırasında rahat hareket edebilmek için bir platform kullanıyor. 67 yıllık kariyeri boyunca 10 binden fazla cerrahi ameliyatta yer alan Levushkina, “Okuduğum bir romandan etkilenerek doktor oldum. Mayısta 90’ıncı yaşıma gireceğim, emekliliği düşünmüyorum” diyor. Hiç evlenmeyen ve 8 kedisi ile birlikte yaşayan Levushkina sosyal medyadaki paylaşımlarıyla başta ülkesinden olmak üzere dünyanın dört bir yanından takdir topluyor.

Levushkina, emekli olmayı hiçbir zaman düşünmediğini söyledi.

Levushkina, hastaların kendisini gördüğünde güvenemediklerini muayene olduktan sonra ise geçtiğini söylüyor.

Cerrah Levushkina, hastanedeki özel işlerini de yapıyor.

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.