7 siyasi parti hakkında suç duyurusunda bulunulacak

Anayasa Mahkemesi, mali denetimlerde uygunsuzluk tespit ettiği 7 siyasi parti  hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar  verdi.

7 siyasi parti hakkında suç duyurusunda bulunulacak

Anayasa Mahkemesinin 7 siyasi partinin 2014 yılına ait  mali denetimlerine ilişkin kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Milli Mücadele Partisi, Güçlenen Türkiye Partisi, İlk  Parti, Anayol Partisi, Cihan Partisi, Milliyetçi İrade ve Yükseliş Partisi ile  Hak ve Huzur Partisi’nin 2014 yılı kesin hesap incelemelerinde uygunsuzluk tespit  edildi.

İncelemede, edindikleri mal ve taşınmazlarla ilgili listeyi  göndermemeleri, hesap verebilir şekilde kayıt, belge ve düzenin oluşturulmaması  nedenleriyle bu partiler hakkında yasal işlem yapılması için Ankara Cumhuriyet  Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulması kararlaştırıldı.

Güçlenen Türkiye, İlk Parti, Anayol Partisi, Cihan Partisi, Milliyetçi  İrade ve Yükseliş Partisi ile Hak ve Huzur Partisi’nin ayrıca mali denetim  kapsamında istenen belgeleri süresinde vermeyen parti sorumluları hakkında Ankara  Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi.

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/7-siyasi-parti-hakkinda-suc-siyaset-2297062/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ