FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

26 Nisan TEOG matematik soruları nasıldı? Sınav yorumları

2017 TEOG Matematik sınav yorumları! 8. sınıf öğrencilerinin girdiği TEOG Matematik sınavı soruları zor mu kolay mıydı? İşte MEB tarafından düzenlenen 2016 – 2017 TEOG sınavı matematik tüm yorumları

26 Nisan TEOG matematik soruları nasıldı? Sınav yorumları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen 26 Kasım TEOG Matematik sınav yorumlarını sizler için derledik. 2017 yılı TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sınavı 2.dönem Matematik dersi yorumlarını haberimizin alt bölümünde yer alan yorum bölümünden değerlendirebilirsiniz. İşte TEOG Matematik sınavı yorumları 

TEOG sınavı bugün yapıldı. TEOG Matematik sabah oturumunda 8. sınıf öğrenciler ter döktü. Peki TEOG Matematik soruları nasıldı? TEOG Matematik soruları kolay mıydı yoksa zor muydu? Öğrenciler ve veliler TEOG Matematik sınavını yoruluyor.,ü

TEOG MATEMATİK SINAVI TÜM YORUMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Siz de 2017 TEOG Matematik sınavı sorularının yorumlarını haberimizin yorum bölümüne yazın milyonlar TEOG soruları ve yorumlarını okusun.

TEOG SINAVI MATEMATİK YORUMLARI (TWİTTER)


MATEMATİK TEOG SINAVI YANLIŞ SORULAR DOĞRU CEVAPLARI GÖTÜRECEK Mİ?

Daha önce yapılan liselere geçiş sınavları ya da üniversite sınavları başta olmak üzere 4 yanlış cevap 1 doğru soruyu götürürken bu uygulama TEOG sınavları için geçerli değil. Yani TEOG Matematik sınavında soruya yanlış cevap verseniz de doğru olan cevaplarınız bundan olumsuz etkilenmiyor.

26 Nisan Çarşamba günü yapılan TEOG sınavı Matematik dersi saat 10:10’da başladı. 20 sorunun sorduğu sınav 40 dakika sürdü ve öğrenciler 10:50’de sınavını noktalandırdı.

TEOG MATEMATİK KONULARI

2.Dönem TEOG Sınavı’nda Matematik Testi’nde öğrenciler şu konulardan sınava girdiler;

A) Sayılar ve İşlemler
Çarpanlar ve katlar
Üslü İfadeler
Kareköklü İfadeler
(B) Olasılık
Basit Olayların Olma Olasılığı
(C) Geometri ve Ölçme
Üçgenler
Dönüşüm Geometrisi
Eşlik ve Benzerlik
(D) Cebir
Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler
Doğrusal Denklemler
Denklem Sistemleri
Eşitsizlikler

GEÇTİĞİMİZ DÖNEM MATEMATİK SORULARI NASILDI?

Orta zorluk derecesinde sorular, geçen yıla benziyor. Bilgi ağırlıklı ve birden fazla konu arasında bağlantı kurulmasını gerektiren sorular vardı.

TEOG sınavı Türkçe, Matematik ve Din Kültürü soru ve cevapları

TEOG MATEMATİK SINAV SONUCU

TEOG Matematik sınavı sonuçlarını öğrenmek isteyen velilerin ve öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek ”Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş” yapmaları gerekmektedir. Ardından Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapabilirler. e-Okul VBS üzerinden sadece matematik TEOG sınav sonuçları değil aynı zamanda öğrencinin en son notları ve en son devamsızlık bilgisine de ulaşılabiliyor.

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.