FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

2017 YDS sınav sonucu açıklanma tarihi! ÖSYM’den öğren

ÖSYM’nin düzenlediği 2017 Yabanci Dil Sınavı (YDS) sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınava giren binlerce kişi YDS sonuçlarını merak ediyor. İşte Yabancı Dil Sınavı ile ilgili tüm merak edilenler

2017 YDS sınav sonucu açıklanma tarihi! ÖSYM’den öğren

06 Nisan perşembe günü itibariyle YDS sınav sonuçları henüz açıklanmadı. 2017 YDS’ye giren adaylar Yabancı Dil sınav sonucunu merak ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin düzenlediği YDS sınav sonucu ne zaman açıklanacak. Dün itibariyle yapılan sınavda binlerce aday ter döktü. İşte 2017 YDS sınav sonucunun açıklanma tarihi ve tüm merak edilenleri.

2017 YDS SINAV SONUCU KESİN NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), sınav sonuçlarının 20 Nisan’da açıklanacağını duyurdu. YDS sınavlarının sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar, ÖSYM web sitesi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreyleriyle giriş yapıp sonuçları öğrenebilecekler. Buradan açıklanacak sonuçlar dışında herhangi bir sonuç belgesi gönderimi gerçekleşmeyecek.

YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) sonbahar dönemi sınavı 09.30’da başladı ve 180 dakika sürdü. Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinden gerçekleştirilen sınavda adaylara 80 soru yöneltildi.

YDS PUAN HESAPLAMASI

Adayların doğru cevap sayıları toplanarak 100 üzerinden YDS puanları hesaplanacaktır. Test hazırlanmayan dillerde çeviriler ÖSYM’de kurulacak olan jüriler tarafından değerlendirilir. Bu değerlendirme 100 tam puan üzerinden yapılır.

Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden,

90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,
80 – 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,
70 – 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,
60 – 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,
50 – 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.