FİRMANDEX'E HOŞGELDİNİZ!

2. Dünya Savaşı’ndan beter

UHİM’in 2016’da yaşanan hak ihlalleri raporuna göre, dünyada her yıl 500 bin mülteci çocuk Avrupa ülkelerine gidebilmek için yasadışı yollara başvuruyor ve terör ile fuhuş çetelerinin kıskacına düşürülüyor. Avrupa’ya giden 10 bin mülteci çocuğun kaybolduğunun belirtildiği raporda, son yıllarda artan İslam karşıtlığına da dikkat çekiliyor.

2. Dünya Savaşı’ndan beter

Uluslararası Hak İhlalleri İzleme Merkezi (UHİM), 2016 yılında dünyada yaşanan hak ihlalleriyle ilgili hazırladığı raporunu açıkladı. Raporu açıklayan UHİM Başkanı Ayhan Küçük, Avrupa’nın mülteci krizini derinleştirdiğini ve tüm yükün Türkiye’ye yıkıldığını söyledi. Verdiği sözleri yerine getirmeyen Avrupa’nın sınırlarını mültecilere kapatarak onları açık denizlerde ölüme mahkum ettiğini hatırlatan Küçük, Avrupa’ya giriş yapabilen mültecilerin ise can, mal ve namus güvencesi olmadan hayatta kalma mücadelesi verdiğini söyledi.

Ayhan Küçük

REKOR DÜZEYDE MÜLTECİ VAR

Dünyadaki savaşların terör örgütlerine insan kaynağı sağladığına dikkat çeken Küçük, “Europol-İnterpol’un verilerine göre de her yıl 500 bin mülteci çocuk Avrupa ülkelerine gidebilmek için yasa dışı yollara başvuruyor. Bu nedenle terör ve fuhuş çetelerinin kıskacına düşüyorlar. Resmi rakamlara göre Avrupa’ya gelen 10 bin mülteci çocuk daha sonra kaybolmuş. Ancak bu sayının daha fazla olduğunu düşünüyoruz. BM raporlarına göre dünyadaki mülteci nüfusu 60 milyonu aştı. Bu rakam İkinci Dünya Savaşı’nda evsiz kalan mülteci sayısını bile aşarak rekor düzeye ulaştı” diye konuştu.

300 CAMİYE SALDIRI YAPILDI

İslam düşmanlığının Batı’da 2016 yılında da yükselmeye devam ettiğini vurgulayan Küçük, İslam’ın kutsal değerlerinin hedef alınarak yıpratıldığını söyledi. Son olarak Kanada’da yapılan cami saldırısında 6 kişinin şehit edildiğini hatırlatan Küçük şöyle devam etti: “Bu saldırılar giderek yükselişte. Örneğin FBI’ın 2016 Kasım ayında yayınladığı rapora göre Amerika’da Müslümanlara yönelik nefret suçu yüzde 67 arttı. Yine Amerika’da CAIR verilerine göre son bir yılda 55’ten fazla camiye saldırı yapıldı. Avrupa’da ise son bir yılda 300 camiye saldırı düzenlendi. Almanya Federal Asayiş Dairesi’nin verilerine göre 2016’nın ilk 6 ayında ırkçı ve İslam karşıtı 6 bin 548 suç işlendi.”

Eşcinsel çiftlere veriliyorlar

Dünyada eşcinselliğin yayılması için faaliyetlerin arttığına dikkat çeken Ayhan Küçük, şöyle devam etti: “Popüler kültür ve medya organlarıyla evlilik dışı ilişki hoş gösterilmeye çalışılıyor. Halihazırda Avrupa ve Amerika’da her 2 çocuktan biri evlilik dışı ilişkiden doğmuş. Özellikle Almanya’da Müslüman ailelerin çocukları eşcinsel ailelere verilerek hem İslami kimliklerini kaybettirmek hem de eşcinselliği yaymak hedefleniyor. Bugün 12’si Avrupa’da olmak üzere 17 ülkede eşcinsel evlilik yasalaştı. Bu sorunu büyük bir tehlike olarak görüyoruz.”

KAYNAK : Yenişafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.