Firmandex

1.dönem TEOG sınav sonucu bugün açıklanacak mı?

Binlerce 8.sınıf öğrencisinin girdiği 2016 TEOG sınav sonucu ne zaman açıklanacak? Sınav sonucu merakla beklenirken TEOG sınav sonucunun bugün açıklanacağı gündeme geldi. Peki TEOG sınav sonucu gerçekten ne zaman açıklanacak? İşte tüm detaylar

1.dönem TEOG sınav sonucu bugün açıklanacak mı?

TEOG sınav sonucunu sorgulama sayfası! 2016 – 2017 eğitim öğretim yılında yapılan TEOG sınav sonucu henüz açıklanmadı. Peki Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş 1.dönem sınav sonucu ne zaman açıklanır?  MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından düzenlenen TEOG sınav sonuç ekranı ve tüm detayları haberimizde.

TEOG SINAV SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İyi bir liseye girmek için sınava giren öğrenciler 23,24 Kasım’da TEOG sınavına giriş yaptı. Sabırsızlıkla beklenen TEOG sınav sonucuyla ilgili  MEB’den son dakika açıklaması geldi. Çeşitli haber sitelerinde çıkan TEOG 2016 sınav sonuçları bu hafta açıklanacak haberlerinin asılsız olduğu ifade edildi. TEOG sınav sonucu açıklanır açıklanmaz MEB’in kendi sitesinde yayınlanacak. TEOG sınavının ne zaman açıklanacağı ile ilgili ise hiç bir bilgi verilmedi. 1.dönem TEOG sınav sonucunun 15 tatil öncesine kadar açıklanması bekleniyor.

TEOG SINAV SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

2016 TEOG sonuçlarını öğrenmek isteyen velilerin ve öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek ‘‘Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş” yapmaları gerekmektedir.

Ardından Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapabilirler. e-Okul VBS üzerinden sadece TEOG sınav sonuçları değil aynı zamanda öğrencinin en son notları ve en son devamsızlık bilgisine de ulaşılabiliyor.

TEOG SINAV SONUÇLARI NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

*Ortak sınavlara katılacak olan öğrencilerin puanı tek puan türünde hesaplanacaktır.
*Her soru eşit ağırlığa sahip olacaktır.
*Her test için doğru cevap sayıları esas alınarak ham puanlar hesaplanacaktır.
*Yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir.
*Dönem puanı hesaplamasında kullanılacak olan sınav puanı; [(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü ile hesaplanacaktır.
*8’inci sınıfta her dönem için yapılan ortak sınavlar sonucunda yapılan hesaplama ile o döneme ait ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı bulunur. Her iki dönem puanının aritmetik ortalaması; ağırlıklandırılmış ortak sınav puanını oluşturur ve yerleştirmeye esas puanda kullanılır.
*Soru iptali olması durumunda ilgili soru o ders sınavına katılan bütün öğrenciler için doğru kabul edilerek değerlendirilecektir.

TEOG MAZERET SINAVILARI NE ZAMAN?

Ortak sınav/sınavlara girmeyen öğrencilerden mazeretleri okul müdürlüğünce uygun görülenlerin mazeret sınavları, sınav takviminde belirtilen tarihlerde yapılacaktır. Mazeret sınavları da her gün tek oturumluk üç ders sınavı tek oturum olmak üzere iki günde iki oturum şeklinde Bakanlık tarafından belirlenecek okullarda yapılacaktır. Öğrenciler, 17-18 Aralık’ta mazeret sınavlarına girecek. 

KAYNAK : Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ